Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire érdemes jegyzetelni...

Mire érdemes jegyzetelni egyetemen?

Figyelt kérdés
Füzetre vagy lapokra? Indoklás, személyes tapasztalatok jöhetnek!
2013. jan. 19. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

most 1. félévben füzetbe jegyzeteltem, de a végére egy picit átláthatatlan lett (mivel nem minden tantárgyhoz volt külön-külön füzet).

így most lapra fogok jegyzetelni, meg veszek ilyen lefűzős mappát és majd abba rendszerezve tudom tartani a dolgokat.

2013. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
lapokra, én is füzetbe jegyzeteltem, de össezfolyt az egész
2013. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Arra, amire jól esik. Indoklás: mert nekem az jó.


Valaki egybe gyűjti a lapokat, valaki nem gyűjtöget, hanem füzetekbe ír már akkor. Utóbbi praktikus, viszontn em lehet előre tudni, mekkora füzet kell. A lapoknál ez a gond nincs, de előfordulhat, hogy elveszted (főleg, ha a többi gyökér állandóan kölcsönkéri).

2013. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mminden tárgynak külön füzet. Esetleg, ha tudod előre, h van két olyan tárgy, amihez elég egy füzet összesen, akkor egy füzetet használsz.

És én szeretek a lehető legátláthatóbban és szépen jegyzetelni, hogy később is könnyen megértsem

2013. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem ez volt a hetedik félévem a felsőoktatásban, így azért van már egy kis tapasztalatom. szerintem a jó öreg középsulis módszernél nincs jobb. minden tárgyhoz egy füzet és abba írni. a külön lapok elkeverednek, elszakadnak...
2013. jan. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a lapot preferálom. Indoklás: ha gyorsan kell írni, akkor rondán írok, abból pedig nem tudok tanulni, úgyis át kell másolnom. Amit viszont már közvetlenül egy füzetbe teszek. Bár hozzá tartozik az igazsághoz, hogy nem sokat jegyzetelek. Főként előre elkészített segédanyagokat, és tankönyveket használok a tanuláshoz. Csak az órán elhangzó témaköröket, meg egy-két fontosabb dolgot szoktam leírni, a tankönyvből pedig otthon vázlatot írok.
2013. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én olyan, vastag spirálfüzetbe jegyzetelek, amiben van többféle színű lap a különböző tantárgyaknak.
2013. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!