Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nekem a pszichológiában az...

Nekem a pszichológiában az tetszik mikor csak úgy simán beszélgetnek az emberrel, hogy segítsenek neki megoldani a problémákat. Mikor a beteg fekszik az ágyon és a pszichológus kérdez. (filmek) Ezt milyen szakiránynak nevezik? Egyáltalán van ilyen?

Figyelt kérdés
Érdekel a pszichológia de orvoslással szeretnék foglalkozni a jövőben, de valamikor elvégezném a pszichológiát is.ELTE-PPK karán voltam nyílt napon és nagyon sokféle szakirányuk van.

2013. jan. 26. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
ha ilyen pszichológus szeretnél lenni, akkor a Károlira menj inkább pszichora, ne az ELTÉre, mert az ELTE inkább kutatókat képez ki, a Károli pedig gyakorlatorientáltabb, és könnyebben tudsz majd praktizálni.
2013. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hivatást pszichoterapeutának hívják.Persze hozzátenném, hogy nem "csak úgy simán beszélgetésről" van szó, ez ezért ennél bonyolultabb, nem véletlenül kell hozzá 11 év tanulás :)

Szóval elvégzed a pszichológia BA-t (3év), aztán az MA-t(2év). Utána jelentkezel (felnőtt)klinikai szakpszichológusi képzésre (aminek feltétele,hogy rendelkezz egy bejelentett teljes állással a szakterületen belül).Az elvégzés feltétele még, hogy közben elvégezz 150 óra egyéni vagy 250 óra csoportos önismeretet (bár mire oda jutsz, lehet,hogy csoportosból is elég lesz 150 óra).Persze mind az önismeret mind a szakképzés fizetős,és felvételi is van,szóval akár előfordulhat, hogy ki tudod fizetni és állásod is van, mégsem vesznek fel.Ez a képzés 4 éves, utána jelentkezhetsz a terapeuta képzésre (fizetős) ami további 2 év.

Remélem, tudtam segíteni!


pszichológus hallgató

2013. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

És te melyik egyetemre jársz? hányadik évben vagy? Te is erre a klinikai szakpszichológusi képzésre jelentkeztél? A bejelentett állás az azt jelenti, hogy mire odajelentkezek dolgoznom kell valahol? Itt az egyéni önismeret mit takar? És ez a képzés hol van? Bocsánat a sok kérdésért de nagyon érdekel és nagyon felkeltetted az érdeklődésemet ezzel :)

2013. febr. 3. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!