Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek így van esélyem...

Szerintetek így van esélyem bejutni orvosira?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.-es. Tavaly kémiából 4-es voltam, most szerves kémiát veszünk és ezt értem, csak ötöseim vannak. Bioszból szintén csak ötöseim vannak. Angolból van egy középfokúm, ezt szeretném felsőfokúra feltornászni, illetve még valamiből szeretnék egy középfokút. Mire kéne még ráhajtanom? Természetesen jövőre biosz, kémia faktra szeretnék menni.:)
2013. febr. 6. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tizedikes jegyek még nem számítanak, csak az utolsó két év évvégi eredményeid. Tartsd meg a szorgalmad, és akkor azok jók lesznek.

Angolból lényegében felesleges emelt szintű érettségit csinálnod, mert összesen 100 pontot szedhetsz össze nyelvvizsgával, fogyatékossággal és emelt érettségiért, és egy emelt érettségiért 50 pluszpont jár, ha eléred a megfelelő %-ot. Egy orvosnak viszont 2013-tól kötelezővé tették a biológia és fizika/kémia EMELT érettségit, ez azt jelenti, hogy a biosz kötelező, és választanod kell még a kémia és a fizika közül egyet. Ez így két emelt érettségi, tehát ez összesen 100 pluszpontot jelent. Persze bebiztosíthatod magad egy angol emelttel arra az esetre, ha nem éred el azt a %-ot, amiért jár az 50 pluszpont. Az, hogy nem éred el, nem azt jelenti, hogy megbuktál, szimplán csak nem kapsz +50 pontot, de az emelted attól még megvan.

Mondok egy példát. Én olyan szakra szeretnék menni, ahol bármiből letehetem az emeltet (oda csak egy emelt kötelező), én az angolt választottam, mert arra tudok tanár nélkül készülni. Emelt érettségi esetében ha a vizsgaszázalékod eléri a 45-öt, megkapod az 50 pluszpontot. Ha csak 44%-os vizsgát teszel, megvan ugyan az emelted, az 50 pont nem jár érte. Ettől függetlenül még lehetek esélyes a kiválasztott szakomra, de 50 pontot elcsúsztam. De tegyük fel, ha olyan ügyes vagyok, hogy van még egy emeltem, amivel elértem a 45%-ot (vagy jobbat persze), akkor azt beszámítják. Kicsit bonyolult, tudom, jobban nem tudom megfogalmazni.

A biosz, kémia faktot mindenképp vállald be jövőre, ha orvos szeretnél lenni. Olyan fejetlenség van a felsőoktatásban, hogy mire Te eljutsz a felvételiig, már nem 45%-ot kell majd elérni (amúgy emelt esetében 60%-tól ötös). Tehát el van lehetetlenítve az egész, nagyon bele kell húznia annak, aki tényleg tovább akar tanulni.

2013. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"De tegyük fel, ha olyan ügyes vagyok, hogy van még egy emeltem, amivel elértem a 45%-ot (vagy jobbat persze), akkor azt beszámítják. Kicsit bonyolult, tudom, jobban nem tudom megfogalmazni. "


Ne haragudj első, de ez baromság.

Csak azért az emeltért kap pontot, ami 1. felvételi tárgy, 2. abból számolnak pontot.


Orvosin NEM fog az emelt angolért pluszpontot kapni!


Mondjuk nem értem ez az egész hogy jött ide, mikor nem is emelt érettségiről beszélt a kérdező, hanem felsőfokú nyelvvizsgáról:D

2013. febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabb a biosz, kémia (de a szervetlen és az általános is kell!), de ne hanyagold el az érettségi tárgyakat se - magyar, matek, töri, idegen nyelv - , főleg a következő két évben ne, mivel az már számít továbbtanulásnál.

Esélyed nyilván van, de a bejutást majd az érettségid fogja eldönteni. :)

2013. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

,,Ne haragudj első, de ez baromság.

Csak azért az emeltért kap pontot, ami 1. felvételi tárgy, 2. abból számolnak pontot. "


Áá, tényleg, elnéztem a dolgokat. Hát, akkor csak a fele igaz annak, amit leírtam. Szóval csinálj mindenképp emelt bioszt és kémiát. Az emelt érettségi meg úgy jött ide, hogy összesen 100 pluszpontot lehet összeszedni tanulmányokkal, szóval a két emeltért megkapná a 2x50 pontot. Akkor meg hiába van nyelvvizsgája, arra már nem kapna pontot, csak akkor, ha nem sikerül elérni valamelyik emelttel a 45%-ot.

2013. febr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ha a 45%ot nem éri el, akkor az orvosira sem fog bejutni, az is biztos.
2013. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!