Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van arra lehetőség, hogy...

Van arra lehetőség, hogy orvosilag indokolt esetben később adja be valaki az egyetemi felvételi jelentkezését?

Figyelt kérdés

Elég szar állapotban vagyok, és így nem bírok döntést hozni, nem bírok erre a dologra koncentrálni. Valahogy mindig az az érzésem, hogy túl kevés az idő meghozni ezt a döntést. Pszichiáternél voltam, gyógyszereket írt fel, most nem bírok nagyon a továbbtanulási kérdésekre koncentrálni.



Mi van, ha pl. valakit elüt egy autó és amiatt nem tud jelentkezni? Gondolom csak van valami pótjelentkezés...


2013. febr. 16. 09:18
 1/8 SzilKa ***** válasza:
Nyáron van a pótfelvételi (akkor már csak fizetős szakokra). Ennyi. Ha elüt az autó, jelentkezel nyáron, vagy egy év múlva.
2013. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Volt 18 év döntést hozni. Ha pedig valaki olyan rossz állapotban van egy gázolás utűn, akkor nem hiszem, hogy a továbbtanulás a legnagyobb gondja.
2013. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Volt 18 év döntést hozni."


Ja. Főleg 0-12 éves koráig nagyon sokat foglalkozik ezzel az ember... Nekem ne nyomasd ezt a demagóg dumát, mert nem vagyok rá kíváncsi. Ez az egyik. A másik meg az, hogy atl, hogy valaki 18 éves, még nem feltétlenül tudja pontosan, mit akar az élettől, sőt. Ha tudja, az jó, de szerintem ilyenkor a legtöbben még nem tudják.



Ez persze most tök mindegy, mert nem vagy senkim, hogy mentegetnem kéne magam vagy magyarázkodjam, a kérdésre meg már választ kaptam.

2013. febr. 16. 10:36
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

" hogy valaki 18 éves, még nem feltétlenül tudja pontosan, mit akar az élettől, sőt. Ha tudja, az jó, de szerintem ilyenkor a legtöbben még nem tudják."


- Akkor nem kell felvételizni. Ilyen egyszerű. Én sem tudtam, persze beadtam, de örültem, hogy nem sikerült.

A duma meg az, hogy egy hónap alatt kellene mindent eldönteni.

2013. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de legalább ennyire duma az is, hogy "volt rá 18 éved". Ennek gyakorlatilag a felét öntudatlanul töltjük el. Szerintem kb. 12 éves kortól lehet valami fogalma már arról az embernek, hogy mi akar lenni. De mindegy.


Én akarok valamit, csak mindig attól tartok, hogy rossz helyen kötök ki. Igen, ebben az értelemben nincs egy kimondott szak, ahova menni akarok. Mindig az az érzésem, amikor valamit kitalálok, hogy az nem elég jó.

2013. febr. 16. 10:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként igazad van, valóban azt jelzi ez, hogy nem bírtam eldönteni...
2013. febr. 16. 19:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod még, hogy hova akarsz jelentkezni akkor menj inkább 1 évig okj-ra, vagy dolgozni.

Én pl fél év irodai munka után jöttem rá, hogy nem akarom majd a fél életemet így, egy gép előtt ülve eltölteni ezért olyan szakra jelentkeztem amivel kutatói, vagy szabadban végezhető munkát lehet majd csinálni.

2013. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi topic, de azért leírom.


[link]

Tölts ki pár tesztet és javasol pár dolgot.

2013. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!