Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen színvonalú oktatás...

Milyen színvonalú oktatás folyik a SZÁMALK szakképző iskolában?

Figyelt kérdés
Szeptemberben általános rendszergazda képzésre jelentkeznék ide, viszont semmilyen ismeretem sincs az iskoláról. Elsősorban az oktatás minőségére és a tanárok felkészültségére vagyok kíváncsi. Olyan diákok, tanárok és egyéb munkakört ellátó személyek véleményére vagyok kíváncsi, akik ott tanulnak/tanítanak/dolgoznak. Érdemes oda jelentkezni? Sok "skalpoló" tanár tanít ott? Alaposan tanítják ott ezt a szakot?

2013. febr. 16. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé alacsony színvonalú, csak lehúzás. Keress rá itt a honlapon a suli nevére, fogsz "szép" dolgokat olvasni.. Én ott hagytam 1 év után és inkább elmentem egyetemre, ebben mondjuk az is közrejátszott, h év végén megleptek azzal, hogy kétszer annyit kell fizetni szolgáltatási díj címén, mint amiről szó volt..
2013. febr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Igazából az nem igaz, amit az előző írt, a pontos infó inkább az, hogy nincs minden költség felírva a honlapra.


Ezek a költségek vannak:


- Szolgáltatási díj: I., IV. félév 20.000 II., III. 30.000 (nem tudom hogy ez egységes-e, de sok különbség nincs).


Egyszeri költségek:


- OKJ-s vizsgadíj: 17.500 FT (első képzés esetén)

- Szakdolgozat bírálati díj: 6.000 FT


Egyébként meg hozzáértő tanerő van.

2013. febr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 SZÁMALK SZKI ***** válasza:
0%

Kedves Levélíró!


A SZÁMALK-on belül több tagintézmény található meg.

A SZÁMALK Szakközépiskola ezek közül az egyik. A tanulóink véleménye megtalálható a honlapunkon is.

[link]


A fenti linkre folyamatosan feltesszük a diákjaink véleményeit.

Folyamatosan tartunk nyílt napokat is, ahol lehetőség van a szaktanárokkal is találkozni.


Üdvözlettel:

Az iskola

2013. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A belinkelt oldalon mindössze 3 volt diák véleménye található...


Ezzel szemben hol a többi, körülbelül 500-600 vélemény? Ugyanis az egyik volt munkatársamtól tudom, hogy minden tanulónak ki kell töltenie egy ehhez hasonló elektronikus kérdőívet...

2013. febr. 19. 10:58
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Erre gondolsz?

2013. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem. Van egy másik kérdőív is, ami a tanárokról, ottani oktatásról, színvonalról tesz fel kérdéseket.
2013. febr. 19. 11:55
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Én ide járok. Szeretem a sulit, teljesen normális tanárok és közösség van.


Díjat kell fizetni, de a honlapon megtalálod őket.


Üdv

2013. febr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%
Alacsony színvonalú, arányában a tanárok 10-ből 1 jófej, és kedves, jól tanít, látszik, hogy otthon van a tantárgyban, a többi meg próbálja elhitetni veled, hogy érti azt amit tanít. Sajnos olyan tanárok is vannak, akik "arcra osztályoznak". Ismerősöm odajár, és azt mondta az egyik tanár neki "Meg foglak buktatni, mert ismerem a magadfajtákat" Főleg az info szakokon elég vegyes a tanárpaletta. Vannak nagyon jók-1-2-és vannak nagyon kibírhatatlanok. Az órarend sem az igazi, sokszor van, hogy szarul osztják be és pl. egy húzamban 9 órát bent rohadsz. Ja és télen nyáron 60% van a géptermekben, az összes gépterem azon az oldalon van, ahol betűz a nap... Amit ott tanulhatsz-ha tanulsz vmit-azt máshol ingyen is megteheted-ha első képzésed-de mindenképp olcsóbban... Ja és az "ösztöndíj" ha meg is szerzed, annyiból áll, hogy a szolgáltatási díj-adott félévre- valahány %-át levonják.
2013. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én itt végeztem rendszergazdai szakot.

Viszonylag jó az oktatás, bár a szakmai gyakorlatot ha te nemtudod megoldani megoldják házon belül ami elég vicc kategória, már amit nekünkcs csinálni kellett.


Az, hogy mennyire készítettek fel nemtudom mert még 1 órát nem dolgoztam a szakmában amit ott megszereztem (általános rendszergazda).

Lévén hogy a cégek főiskolát, egyetemet végzett rendszergazdát keresnek akik tolmács szinten beszélnek angolul szóban, írásban és 1-nél több évet lehúztak már mint rendszergazda valamelyik nagyobb cégnél.

Szóval nem vagyok egy milliárdos, hogy majd otthon összepakoljak egy többmilliós szervergépet, rendes gépparkkal és annak a hálózatát kiépítsem, karbantatsam, így tapasztalathíjján maradt az a munka amihez nem kell nagyon iskola.

2 év padkoptatás és szakdolgozattal való szívás után lehettem árufeltöltő, vagyonőr.


Még annyit, hogy míg ott tanultunk az iskoal szervertermébe csak beszagholhattunk de egyébként aközelébe sem engedtek minket...

2013. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%
Ja és még valami...egyes szakokon köhm (MOA) rejtett költségek vannak, vagyis a szerződésben benne a szolgáltatási díj, vizsgadíj, de nem említik, hogy 2 szakdolgozat kinyomtatása, köttetése, cdre írása alsóhangon, ha szerencséd van 4-5ezer Ft, plussz "egyébb"-utólag hasracsapással kitalálják, hogy még 3 dolgot írj ki 3 különböző cd-re + az egyiket (portfóliót) még nyomtasd ki, és köttesd be, ami megint 5000Ft min. Nem beszélve arról, hogy milyen lenézően szólnak az utolsó pillanatban, a tanárok soha semmi infot nem tudnak mondani-beadandókról pl., határidőkről... Én azt mondom ha teheted NE MENJ A SZÁMALKBA az isten szerelmére, csakha dúsgazdag vagy és mazohista.
2013. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!