Most komolyan mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most 11-es vagyok és jelenleg kémia-biosz faktra járok. Igazából a szüleim miatt vettem fel ezeket, mert azt szeretnék, hogyha fogorvos vagy általános orvos lennék. A probléma az, hogy hallgattam rájuk pedig én jogász szerettem volna mindig is lenni, de hát ugye sokan mondják, hogy ott telített a szakma stb. Viszont nem szeretem pl. a kémiát amit ugye jól el kéne sajátítanom. A biosszal nem állok különösebben hadilábon, mert érdekes de nem érzem azt, hogy ezzel szeretnék foglalkozni. A kérdésem az, hogy így kb 1 évvel az érettségi előtt váltsak és menjek jogásznak vagy most már tartsak ki a biosz és kémia irány mellett?

Egyszerűen nem tudom, mit csináljak, ha valaki esetleg tudna tanácsot adni, annak megköszönném!



2013. febr. 17. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj a szüleiddel, hogy te másképp szeretnéd. Ha nem motivál az orvosi pálya, akkor kevésbé fogod tudni megtanulni az anyagot, nem látod majd értelmét és plusz energiába fog kerülni. Remélem a szüleid belátják ezt.

Ha pedig mégsem - tudom ez nem túl szép - de akkor is gyúrj rá azokra a tárgyakra, amik a jogászhoz kellenek és a felvételi jelentkezési lapon jelöld meg azt (is)!

2013. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát igen, lehet, ezt kéne tennem. Köszönöm a választ!
2013. febr. 17. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!