Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet még valami esély,...

Lehet még valami esély, kiskapu a továbbtanulásra? (bővebben)

Figyelt kérdés
Vidéken lakom, az itteni gimnáziumba járok (nyolcosztályos, 5-ben jöttem át, az iskolát nem szeretem), most vagyok 8.-os. Anyukám nem akart elengedni Pestre tanulni, viszont most úgy néz ki lehet megengedné.. A probléma viszont az, hogy a felvételiről, jelentkezésről stb. már lekéstem. Lehet még valamit tenni? Vagy már csak jövőre lenne esély erre? (Összeszokott osztályba újként érkezni nem lenne jó, és ugye a tananyaggal is másként haladnak, ezért tettem fel a kérdést..) Előre is köszönöm, hátha..:)

2013. febr. 20. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem fogsz örülni a válaszomnak, ugyanis én lebeszélnélek :) Én is nyolcosztályos képzésre jártam, gyűlöltem, amikor megtudtam hogy felvettek, sírva könyörögtem anyának hogy hadd ne kelljen ide járnom :D Most 12.-es vagyok, készülök az érettségire, és hálát adok anyukámnak hogy akkor nem engedte hogy másik iskolába járjak. Ez most elég bunkó kijelentés lesz, de érzem hogy a nyolcosztályos képzés miatt többet tudok, és jobb eséllyel fogok továbbtanulni, mint a négyosztályos évfolyamtársaim. Nem véletlen vagy kisgimis, gondolom (és az írásod alapján is így látom) érettebb vagy mint a korodbeliek. Hidd el, hogy hasznodra lesz még. Lehet, hogy most nem látod, de 4 év múlva rájössz :)
2013. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gykriszti2004 válasza:
Persze!
2019. nov. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!