Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Láttok lehetőséget a pszicholó...

Láttok lehetőséget a pszichológus hivatásban? Van jövője?

Figyelt kérdés

Nekem egyértelműen ezt a szakmát teremtették, erre vagyok alkalmas. Más hivatásban nem is tudnám elképzelni magam - maximum talán orvosként, de ahhoz több elhivatottság kellene.

Jó tanuló vagyok, és érzékem is van a dologhoz, tehát nem ez lenne a probléma, hanem hogy lenne-e lehetőségem elhelyezkedni. Látnátok értelmét, hogy ezt a szakmát választanám, ha teljesen alkalmas vagyok rá, de nem biztos, hogy szükség van ma Magyarországon pszichológusokra. (Persze számoljuk bele azt, hogy másfél év múlva érettségizem, és utána még az egyetemet is el kéne végeznem..:))

Szóval, mit gondoltok?



2013. febr. 24. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

kell pszichológus


na már most nem kellene, hogy azért, amit a neten olvasol - főleg ilyen fórumokon - ne jelentkezz oda, csak azért, mert mindenki azzal jön, hogy mennyi pszichológus végez


nos igen, de ha mindenkinek ez lenne a felfogása, hogy csak "azért nem megyek oda, mert sokan vannak"...


egyik tudás sem felesleges

2013. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" talán orvosként, de ahhoz több elhivatottság kellene. "

ezzel nagyon vigyázz ám, én is ezért mentem pszichóra orvosi helyett. de tévhit, hogy kevesebb elhivatottság kell hozzá.

ha az anyagi és az idői vonzatára gondolsz, a pszichológus éppúgy rengeteget tanul és fizet, mint az orvos, ha embereken akar segíteni. ahhoz, hogy klinikai szakpszichológus legyél, 3 év BA + 2 év MA + 4 év klinikusi képzés. ha a BA-t és az MA-t államin csinálod, a klinikusi akkor is saját pénzből kell, és az kb. 1 millió forint, viszont feltétele, hogy legyen már pszichológusi állásod egy intézményben, tehát nem vállalhatsz mellette akármilyen munkát. és persze erre jönnek még a különböző tréningek, szakképzések, amik súlyos pénzekbe kerülnek.

ha pedig az érzelmi oldalát veszed figyelembe, akkor hatalmas felelősség embereken segíteni, sokszor érhet kudarc, fennáll a kiégés veszélye is.

én személy szerint csak a munkapszichóban látok perspektívát, mert az pörög ezerrel (nem mintha engem érdekelne). a többi nagyon necces, biztos anyagi háttér és jó adag kitartás kell hozzá.

2013. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ha még olvasod a válaszokat kérdező, hogy alakult a sorsod? Hová mentél végül?
2017. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!