Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg tudnám csinálni? Szerintet...

Meg tudnám csinálni? Szerintetek? Nem lehetetlen?

Figyelt kérdés
Kilencedikes vagyok. Jövőre kezdem a középiskolai tanulmányaimat az egyik legjobb magyar nyelvű gimnáziumban (Szlovákiában élek). Az nyolcadikos év végi és kilencedikes félévi átlagom 4,3 (1,7, de ugye itt fordítva van a jó-rossz) volt úgy, hogy csak az órák közti szünetekben tanultam, mivel lusta voltam máskor. Tehát nem lehetek annyira hülye. Nem is ez a kérdés lényege, hanem az, hogy szerintetek véghez tudnám-e vinni azt, amit szeretnék. Külön angolra szeretnék járni hetente akár többször is, hogy két éven belül meg legyen egy olyan középfokú nyelvvizsgám, amit az USA-ban is elfogadnak. Mellette szeretnék németül is tanulni, de csak úgy, hogy itthon beszélgetünk (a nevelőapám osztrák, anya pedig anyanyelvi szinten beszéli a németet). Emellé még jönne a szlováktanulás (felkészítés) azért, hogy mádodikba már szlovák nyelvű gimnáziumba járhassak, és ott megtanuljak szlovákul. A harmadik gimnáziumi évemet pedig szeretném az USA-ban (vagy akár Angliában, de inkább az előbbiben) tölteni valamilyen program keretén belül. Mi a véleményetek erről? Előre is köszönöm a válaszaitokat!

2013. márc. 30. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Én azon csodálkozom, hogy ilyen háttérrel még nem tudsz németül...:))
2013. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

A nyelvtanulás mindenképpen fontos, amennyiben ilyen terveid vannak.

A jegyek az életben nem számítanak semmit, az iskolában sem sokat, mivel nem a valódi tudást tukrozik.

Az USA-i kozépiskolai év pedig csak és kizárólag pénz kérdése. Ha van a szuleidnek annyi pénze, hogy ki tudják neked fizetni, akkor semmi akadálya. Hosszú hónapokkal hamarabb el kell kezdeni intézni. Az amerikai és szlovákiai iskolarendszer viszont osszehasonlíthatatlan. Sokkal konnyebb és kevesebb a kovetelmény Amerikában. Nekem volt a gimiben egy osztálytársam, ako a második évfolyamot toltotte Amerikában, és amikor visszajott, azt mondta, hogy hihetetlen, hogy ott kozepsikolában tanulják azt, amit mi alapiskolában. Konkrétan gimiben tanulják matekból a torteket. Azt, amit itt már 5.-6. osztályban belénk nyomnak, az ott kozépiskolai tananyag. Az amerikaiak csak ámultak az osztálytársamon, pár hét múlva pedig áttették az érettségizokhoz. Le is érettségizett Amerikában. Persze amikor visszajott egy év után, nem fogadták el a suliban az amerikai bizonyítványait és egész nyáron tanulhatott, hogy le tegye a vizsgákat minden egyes tantárgyból és velunk egyutt johessen harmadikba.

Amennyiben lehetoséged lesz, mindenképpen megéri egy évre kulfoldre menni. Világot látsz, olyan szinten megtanulsz angolul, amilyenrol nem is álmodnál és olyan tapasztalatokat szerzel, amelyek nagyon sokat fognak a továbbiakban segíteni.


Egyébként melyik gimibe készulsz? Mert én is "a legjobb magyar gimibe jártam", &gy kíváncsi vagyok, hogy valóban ez a "legjobb-e", vagy más gimik is a legjobbnak tartják-e magukat :)

2013. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy ez egyik legjobb, nem pedi a legjobb :). Amúgy meg a Vábméry Ármin gimibe megyek. Te hova jártál? Azt hallottam, hogy a komáromi Selye János Gimnázium a legjobb.
2013. ápr. 2. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!