Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mentőtiszti szak is van...

A mentőtiszti szak is van olyan nehéz, mint az orvosi? Nők is ugyanannyi esélyük van mentősként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Minden érdekel a mentőtiszt szakról. Szóval akinek van valami információja erről, szívesen fogadom. Elsősorban a Debreceni Egyetem mentőtiszt szakja érdekel, de bármelyik egyetem mentőtiszti képzéséről írhattok. Még nem döntöttem el hová szeretnék menni.

2013. ápr. 5. 18:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Nyilván közel sem olyan nehéz, ha ugyan olyan lenne, akkor az orvosit végeznék el, ami 6+3 év. A nőknek annyival nehezebb dolguk van, hogy rengeteget kell emelni és cipelni, plusz 'harcolni' a betegekkel.
2013. ápr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) te ezt tanulod/tanultad?
2013. ápr. 5. 19:09
 3/20 anonim ***** válasza:
43%

A nőknek annyival nehezebb dolguk van, hogy rengeteget kell emelni és cipelni, plusz 'harcolni' a betegekkel.


ez így nem igaz.. női mentőtisztként nem kell emelni és cipekedni. Ápolóként kéne de az nő nem lehet mentőséknél. min tisztnek kell lenni vagy orvosnak, hogy nőként alkalmazzanak.

Nehéz és van olyan nehéz mint az orvosi.. csak kevesebb kompetenciát és felelősséget kapsz a nyakadba mintha orvos lennél. De a tananyag nagyrészt ugyanolyan nehéz szinte ugyanaz.

2013. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! nekem nagyon tetszik ez a szakma.
2013. ápr. 5. 23:38
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Könnyebb, mint az orvosi.
2013. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
33%
Honnan tudod? Jártál oda? Én eüfőiskolát végeztem és bizony vannak tárgyak amik ugyanolyan nehezek.
2013. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
28%
Nőként is kell emelned!! Ha ketten nem bírják el ( sofőr+ápoló), akkor csak nézni fogsz ki a fejedből??
2013. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

1-es vagyok.

A fél baráti köröm orvos, ez kb. 10-12 ember. Közölük 2-en úgymond 'kibuktak' az ÁOK-ról és végül mentőtisztek lettek. Szóval én nem vagyok orvos, viszont első kézből szerzett információim vannak... És még mindig igaz, hogy könnyebb, mint az orvosi.

2013. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

A képzések között elég sok különbség van. Értelemszerűen az orvos magasabb képzettséget jelent. Orvos: egyetemi diploma Mentőtiszt: főiskolai


De alapból más a feladata is a kettőnek. Az orvos gyógyít. A mentőtiszt pedig lényegében életben tart, megtesz mindent azért, hogy nem steril és nem kórházi környezetben helyrehozza a beteg állapotát annyira amennyire lehet, hogy a kórházban majd meggyógyítsák. Lényegében a legegyszerűbben így lehet elmagyarázni.


Nőként van esélyed a mentőszolgálatnál, jópár női mentőtiszt dolgozik. Kemény meló, mind fizikailag mind lelkileg. Óriási felelősség, mosotha körülmények és kevés fizetés. Jól gondold meg mielőtt ezt választod hivatásnak.

2013. ápr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
hogy érted azt, hogy mentőtiszti az főiskolai diploma? ugyanúgy egyetemen tanítják és nem főiskolán. Debreceni Egyetem E
2013. ápr. 6. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!