Hogyan győzzem meg őket?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok jelenleg. 1 év múlva lesz esedékes ugyan az egyetemválasztás és az érettségi viszont a szüleimmel nem értünk egyet a továbbtanulásban. A szüleim mindenáron azt akarják, hogy orvos legyek, mert azzal jól fogok keresni és külföldre is kimehetek. Én viszont közgazdász vagy valami hasonló szeretnék lenni, azonban úgy gondolják, hogy ezzel semmire nem fogok menni, így csak és kizárólag az orvosira mehetek, különben nem támogatnak a továbbtanulásban. Úgy gondolom, hogy az orvosi pálya egy élethivatás és nem mindenkinek való, ráadásul a kémia sem tartozik a kedvenc tantárgyaim közé. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ilyen makacsul ragaszkodó szülőket ti hogyan győznétek meg, hogy a ti ötleteteket támogassák? Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 12. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Szomorú dolog, ha a szülők rá akarják erőltetni akaratukat a gyerekükre, és egyáltalán nem támogatják a gyermek saját vágyait... A felvételi úgy működik, hogy a szüleidnek konkrétan hozzá se kell nyúlniuk (én most érettségizem, felsőoktatási felvételit elektronikusan csináltam), szóval őszintén szólva ha egyáltalán nem támogatnak, attól még ugyanúgy jelentkezhetsz oda, ahova szeretnél. Mielőtt drasztikusan ilyesmi történne, azért próbáld meg velük megértetni legalább azt, hogy te kitartasz amellett, amit szeretnél, semmiképpen sem tágítasz, és nem fognak tudni meggyőzni. Jelezheted nekik, hogy önző dolog amit csinálnak, és észre kellene venniük, hogy két választásuk van: vagy támogatnak téged, ahogyan azt egy jó szülő teszi, hogy aztán olyasmit csinálhass egész életedben, amit majd élvezel, vagy pedig ellene vannak, rád erőltetnek valamit, és örök életedre boldogtalan leszel.
2013. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Felnőttként mondom. A szüleid jót akarnak neked. Közgazdászból túlképzés van. Elég nehéz most ezzel a diplomával érvényesülni. Pláne mi lesz 5 év múlva, addigra tuti nem lesz munkád, hacsak nem te leszel az a kiemelkedő képességű és szerencsés. Sok kudarctól akarnak megóvni téged és a biztos pálya irányába terelni. Orvosival jobban jársz sokkal. Meg a dr. cím sem rossz egyetem után. Én rájuk hallhatnék..
2013. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!