Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus vagy pszichiáter,...

Pszichológus vagy pszichiáter, melyik a kifizetődőbb?

Figyelt kérdés
Nos,most megyek tizedik osztályba,DE mielőtt megkapnám,hogy ilyenkor miért gondolkozom már ezen,leírom az álláspontomat.Szóval,mint írtam most megyek tizedik osztályba egy spanyol kéttannyelvű,jó hírű gimnáziumban.Mellette angolt tanulok.Én már egészen ötödik óta,azért tanultam,hogy jó iskolába felvételizhessek,és a jó iskolában pedig azért tanultam,és fogok is,mert szeretnék egy jó egyetemre bejutni.Elég érzékeny gyerek voltam,sok lelki problémám volt,ezért kisebb-nagyobb megszakításokkal jártam három féle pszichológushoz is.A harmadik pszichológusomnál, pedig elkezdtem úgy érezni,hogy én szeretnék ezen a vonalon tovább tanulni,hogy segíthessek az,oylan embereknek,mint,amilyen én voltam/vagyok.Ez két éve volt.Beszéltem erről anyukámmal,a barátaimmal,és pár felnőttel,akik mind helyeselték a dolgot,mert általában én vagyok az,aki meghallgatja mások problémáját,és próbál nekik segíteni.Anyukámmal ezért megbeszéltük,hogy ha szeretnék ezen a pályán elhelyezkedni,akkor ráfekszem azokra a tárgyakra,amik feltétlenül szükségesek nekem.Már úgy értem,hogy azokból a tárgyakból muszáj ötösre teljesítenem,de a többiből is hoznom kell a négyes szintet legalább,ahogy eddig is volt.Most viszont kissé tanácstalan vagyok,mert elkezdett érdekelni még a pszichiátria és a nyelv,történelem,illet irodalomtanári foglalkozás is.Elmondaná nekem valaki,hogy hol,melyik tantárgyak számítanak,illetve mennyi ideig kell tovább tanuljak a szak/kar elvégzéséhez,és utána mennyi idő még mire praktizálhatok,vagy taníthatok?És,hogy melyik a kifizetődőbb,ti mit választanátok?
2012. aug. 27. 14:57
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Először is kicsit sűrűbben használd a szóköz, és ritkábban a vessző billentyűt, mert nagyon nehéz olvasni az írásodat. A pszichológus és a pszichiáter között tanulás szempontjából az az alapvető különbség, hogy az utóbbi orvos, tehát orvosi egyetemre kell menned, ahol általános osvos lesz belőled (6 év), majd utána szakosodnod. Pszichológusnak több egyetemen is lehet tanulni, alapszak 6 félév, ekkor viselkedéselemző képesítést kapsz, mesterszak 4 félév, ekkor okl. pszichológus végzettséget kapsz. Tanári szakok képzési ideje ugyan ez, alapszak 6 félév, szaktanári mesterszak 4 félév. Mindenhol számít minden tárgy, hiszen többől is kell érettségizned, de orvosin elsősorban a biológia-kémia, tanárin a magyar-töri-nyelv ami nagyon jól kell, hogy menjen. Pszichológiához elég széles a választék: kettőt kell választani biológia v. magyar v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv
2012. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

A pszichiáter az orvos, általános orvosi karon tanul 6 évig, majd +5 év szakosodás. Ő írhat fel gyógyszert, meg ott lesz a neve előtt hogy dr. (lehet nagybetűs nem tudom). A pszichológus bölcsészkaron tanul, kevesebb ideig mint a pszichiáter. Belőle nem lesz dr, csak beszélget a beteggel. Szerintem pszichiáterként jobban keresnél, mert lehet vele magánrendelőd, míg a másikkal nem hiszem.

Én is most leszek 10-es, csak egy sima gimiben. Én is gondolkoztam már ezeken, de inkább a pszichiáter érdekelne jobban, mert mindig is orvos szerettem volna lenni. Ehhez emelt biosz + emelt kémia/fizika fog kelleni pár év múlva. A másikat nem tudom, szerintem töri, magyar, de nézd meg a felvi.hu -n hátha találsz konkrétabb leírást. Mindenesetre sok sikert neked!:)

2012. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánatot kérek előre, DE! Az olyanok akik lelkileg kicsit is gyengébbek el se gondolkozzanak olyanon, hogy pszichológusnak, sőt pszichiáternek menjenek. Ha pszichológus leszel gyakorlatilag TE leszel az emberek lelki-szemetesládája és ezt neked viselned kell. Ha pedig pszichiáter lennél fel kell készülnöd arra, hogy keményen végigtanulod az orvosit majd örjöngő,nyáladzó, beszélni is épp hogy képes BETEG emberekkel foglalkozz.

Ha ezt választod nagy fába vágod a fejszéd és akkor csak annyit tudok mondani: Kapd össze magad szellemileg, fizikailag és sok sikert!

2012. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszolóval.

A pszichológusnak és a pszichiáternek van egy megegyező kötelessége, méghozzá az, hogy megtanulja különválasztani a munkát a magánéletétől. Ez sokak számára nem tűnik valami nehéz feladatnak, de megnézném ezeket az embereket, hogy miután mondjuk elbeszélgettek egy gyilkos hajlamokkal rendelkező pácienssel, aki megtervezte, kit hogyan fog eltenni láb alól, vajon hogy fognak ezek a szájhősködő emberek hazamenni? Egy pszichológusnak/pszichiáternek alkalmas ember semmit sem érez, maximum egy kis levertséget.

2013. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!