Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most érettségizők! Nem kezdtet...

Most érettségizők! Nem kezdtetek el félni, hogy nem vesznek fel sehova, mert nem olyan pontjaitok születtek az írásbelin, mint amire számítottatok?

Figyelt kérdés
Én nagyon elkezdtem parázni, 400 pontra számítottam kb, de így az írásbelik után a megoldókulcsok alapján ahogy számolgatom + hozzámondok egy számot, hogy kb mennyi lehet majd a szóbeli, csak 380 körüli pontom lesz, ahol meg nem fogadják el az emeltszintű nyelvet, ott csak 370-75 nagyjából... Igazából az emelt irodalom húzta keresztbe a terveimet, az húzta le nagyon a pontjaimat... Ti nem gondolkodtatok ezen, hogy mi van, ha nem vesznek fel sehova, mit csinálnátok akkor? Pótfelvételi, vagy 1 év kihagyás...

2013. máj. 18. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

De, de nem hagyom, hogy a para elrontsa a szóbelin nyújtott teljesítményemet. Most arra koncentrálok, utána lesz egy hónapom idegeskedni. De bízom benne, hogy jók lesznek az eredményeim (emelt magyart és közép angolt viszek, plusz egy vagy két nyelvvizsgát [utóbbinak nem tudom még az eredményét]). Ha nem vesznek fel, meglátom, hogy hirdetnek e meg helyet pótfelvételin és átgondolom, de sajnos csak diákhitellel tudnám kifizetni. Nagyon nem szeretnék egy évet halasztani, mivel így is 5 éves suliba jártam és... hát na. Ha minden jól megy és a terveim szerint alakul akkor +/- 430 pontom lesz (duplázással).

Hova jelentkeztél?

2013. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem félek, szakmára megyek, amihez érettségi sem kell csak befejezett 12. évfolyam, ami már megvan.
2013. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
De igen, nagyon félek. Nekem ez már a 2. próbálkozásom lesz idén, de sajnos a kémiát annyira elrontottam, hogy ha maxos lesz a szóbelim és a bioszom is jól sikerült (amiben nem vagyok 100 %-osan biztos), akkor van még esélyem. Elég sok benne a "ha"...
2013. máj. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első: a 430 elég jól hangzik, de gondolom akkor valami magas pontszámú suliba jelentkeztél. Hova mennél? Az első jelöltemnek a ponthatárát esélyem sincs így már elérni. A másik kettő az igazgatásszervező és a nemzetközi igazgatás. Az igazgatásszervezőre tavaly csak 360 volt a pont, de idén rengetegen jelentkeztek, így biztos emelnek rajta. + A nemzetközi igazgatás jobban tetszene, de oda még kevesebb embert vesznek fel... Félek nagyon... a 380 nagyon kevés, nem gondoltam volna, hogy csak ennyit érek el...

Hármas: sokan mondták, hogy a biosz és a kémia nagyon nehéz volt, pedig nagyon sokat készültek rá... orvosira mennél?

2013. máj. 18. 20:20
 5/13 anonim ***** válasza:
ELTE-re jelentkeztem, szóval igen... tavaly 422 volt, viszont többen is jelentkeztek.
2013. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok. Igen, orvosira szeretnék menni, PTE-re. Nem adom még fel, mert most már én sem tudom, hogy mit várjak, meg milyenek az eredményeim és hátha... viszont nem fog meglepetésként érni, ha nem jön össze idén sem.
2013. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már egyszer átéltem mindezt. Nagyjából a következő történt: gazdasági szakra jelentkeztem, ahova nagyon magas volt a ponthatár, ezért sajnos nem vettek fel egyik helyre sem, pedig mindkét érettségi tárgyam 5 ös lett, és még volt egy nyelvvizsgám is. Aztán köv. évben újra felvételiztem, javítottam az érettségin és felvettek!

Szóval csak azt tudom tanácsolni, hogy felejtsd el az írásbelit és a szóbelire koncentrálj! Ha pedig nem jön össze, ne bánkódj, mert megoldódnak a dolgok. Nekem is rossz érzés volt nagyon, de így megtanulja az ember, h egy nagy célt sokszor csak kínszenvedés árán lehet elérni. Sok kitartást kívánok, drukkolok neked! Jah, és nem vagy egyedül, ezt ne feledd! :)

2013. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én PTE-gyógytornászra jelentkeztem,bizakodom :)
2013. máj. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hajrá mindenkinek ! :)
2013. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én első háromnak osztatlan tanárira jelentekztem most, de arra még szerintem felső körökben sem tudják, hogy mennyi pont kell... Negyedik helyre beraktam egy, tavaly 320 pontos szakot. Oda biztos, hogy felvesznek, csúnya lenne, ha felemelnék ezt is a csillagos égig, vagy valamilyen okokból nem kerülnék be.

Egyébként így az írásbelik után kicsit meglepődtem. Nagyon rosszul érzem magam, mert azzal szembesültem, hogy felesleges volt gürcölni ezalatt, és mindig a jelesre, kitűnőre hajtani... Azt kellett volna csinálnom, mint az egyik osztálytársamnak, aki 11., 12. osztályban kezdte komolyan venni az egészet, addig meg elvolt, mint a befőtt...

Amúgy olyan 370-380 közötti ponttal számolok.

2013. máj. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!