Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogásznak vagy gazdaságinforma...

Jogásznak vagy gazdaságinformatikusnak érdemes inkább tanulni?

Figyelt kérdés
Tudom, egyiknek sem, és keressek egy kötelet, hogy felakaszthassam magam, villamosmérnökség vagy halál. :D De viccen kívül, ugye két eléggé különböző területről beszélünk, de engem mindkettő (mindhárom?) érdekel. Minden szempont (társadalmi és vagyoni elismertség, egyetemi hangulat, érdekesség, nehézség stb.), köszi!:)

2013. máj. 20. 00:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen, annyit tudok még írni jogászként, hogy a jog egy olyan terület ami teljes embert igényel, naprakésznek kell lenni minden jogszabállyal kapcsolatban, a politikával kapcsolatban is eléggé képben kell lenni. Szóval nem elég lediplomázni, hanem utána is még állandóan tanulni, olvasni kell. És ugye jön a szakvizsga is, a diplomázás után 3 év múlva. Szóval elég összetett dolog ez, és tényleg csak olyan menjen jogra aki elhivatott a pálya iránt.
2013. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes válaszokat, mentek a zöld kezek!:) Már csak a gazdinfós hozzászólók hiányoznak. Tudom, hogy két nagyon különböző dologról van szó, de engem tényleg érdekel mindkét terület. Egyébként a summa cum laude diplomás, több nyelvvizsgával rendelkező hozzászólónak gratulálok a teljesítményéhez, jó látni, hogy a kemény munka meghozza a gyümölcsét.
2013. máj. 20. 22:32
 13/16 anonim ***** válasza:
:) Köszönöm szépen, én pedig sok sikert kívánok neked, bármelyik területet is választod! :)
2013. máj. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. máj. 21. 00:38
 15/16 anonim válasza:

Úgy érzem nagyon kompetens vagyok a témában. :D Én jogot tanulok az eltén, bátyám gazdinfos a corvinuson. Könnyű a döntés: Ha tudsz, szeretsz, akarsz nagyon sokat tanulni: jog, ha pont az ellenkezője: gazdinfo. Nem mondom, mert érteni kell mindent, de tanulni gazdinfon alig. Ugratjuk is mindig egymást tesómmal, hogy fogalma nincs, mi az a vizsgaidőszak. És tényleg. Ő most végzett.

A gazdinfo elég keresett, de a jog sem túltelített, ez hülyeség. Ha máshol nem, a közigazgatásban kezdetnek el lehet helyezkedni, majd továbblépni.

Remélem tudtam segíteni.

2013. máj. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2020 van, 7 év telt el a kérdezés óta. Az infós és mérnöki szakok egyáltalán nem telítettek, több szakember kéne belőlük. Plusz jól keresnek, jobban, mint egy jogász.
2020. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!