Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely tantárgyak szükségesek...

Mely tantárgyak szükségesek ha pszichológiát szeretnék tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy rengeteg hasonló kérdést tettek már fel,de a válaszok szerintem eltérnek egymástól.Kicsit össze vagyok zavarodva eddig úgy tudtam hogy a biosz mindenképp kell emelten,és hogy nagyobb legyen az esélyem a sikeres felvételihez érettségiznék még egy tárgyból emelten amiből jó vagyok,valamelyik nyelvre gondoltam vagy magyarra .Tehát biosz és magyar/nyelv faktot választanék. Aztán ami elbizonytalanított ,hogy matekon valami bonyolult emeltszintű anyagot vettünk amit nem igazán értettem teljesen,nem estem pánikba ,hogy nem értem mert alapvetően jó vagyok matekból csak emelten vannak nehézségeim.És erre azt mondta a tanár,hogy lényegtelen, h ogymelyikbe volt benne mert a matek mindenhol buktató tantárgy kivéve ha jogra vagy bölcsészkarra megyünk,úgy h mindenkinek kéne az emeltszintű tananyag és erre a pszichológiát hozta fel, hogy ott már a matekkal szürik ki az embereket..azért kérdés ez mert ha tényleg matekkal szürik az embereket akkor elgondolkodom ,hogy beválaljam e a matekfaktot mert emelten nem vagyok benne bizots ,hogygyszerűen menne.

és még annyi ,hogy szerintetek melyik a legjobb pszichológiai kar?:)


2013. máj. 29. 22:02
 1/4 anonim válasza:
Én is gondolkozok ezen a szakon. Megnéztem az orvosi egyetemeket de ott nem találtam a szakot. Majd a Debreceni egyetem bölcsészkarán találtam meg [link]
2013. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A pszichológia egy szak, nem pedig kar.A következő egyetemeken tanulhatsz pszichológiát:

Károli, ELTE,Pázmány,Szeged, Pécs, Debrecen.

Nem kötelező a biológia érettségi, de erősen ajánlott, mert sok lesz a bioszhoz közeli tárgy (anatómia, élettan, neurológia) az alapképzésen.Viszont érdemes két tárgyból emeltezned és nyelvvizsgáznod is, hogy meglegyenek a pluszpontjaid.Sok sikert!

2013. máj. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:-)

Ès szerintetek melyik egyetemen éri meg a legjobban:-)?

A nyelvvizsgára és a 2 emeltre gondootam,azért kérdeztem ,hogy melyik faktot válasszak:-)

Köszönöj!

2013. máj. 31. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Károli,Pázmány,Szeged.
2013. jún. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!