Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi Egyetem vagy Bionika?

Orvosi Egyetem vagy Bionika?

Figyelt kérdés
Ha az emberrel kapcsolatos kutatások, lehetőségek érdekelnek (őssejtek, idegkutatás, telomérák, stb), akkor melyiket ajánlanátok jobban? PPKE orvosi bionika vagy Orvosi egyetem(SOTE)? Köszi a segítséget.

2013. jún. 26. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor mindenképpen a bionikát,mert ez áll közelebb hozzád /már csak a felsoroltakból gondolom/
2013. jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
téged a DNS szál 2 végén lévő kis szakasz érdekel?
2013. jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Többek között, miért? Ez olyan furcsa? Azért jöhetnek még válaszok, tanácsok :)
2013. jún. 26. 23:45
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképpen az orvosi egyetemet.

Ha ez a zéma érdekel orvos/gyógyszerésztként is csatlakozhatsz olyan kutatócsoportokhoz akik ezzel foglalkoznak, és ezekkel könnyen lehet még most is munkát találni.


Ezzel szemben hány hirdetést láttál eddig amiben bionikus állást hirdettek?...


én egyet se

2013. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze még nem láthatott bionikus álláshirdetést, mert MSc-sek még nem végeztek... Majd idővel kialakul.

Szerintem amit leírtál, azzal bionikusként is lehet foglalkozni. Ha az orvosi feladatkörhöz nem érzel affinitást, akkor az nem lesz egy könnyű menet. Szerintem azt válaszd, amit szívesen tanulnál, amihez motivációt érzel.

2013. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sok infohoz meg matekhoz se érzem a motivációt, orvosin legalább végig emberrel kapcs. vannak az órák, persze belátom, hogy nem csak arrol kell tanulni, de akkor is főleg a matekot találom túlzásnak a bionikán. :/
2013. jún. 27. 11:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy bionikusként még nem könnyű elhelyezkedni, de az azért túlzás, hogy nem lehet. Engem folyamatosan bombáznak ilyen mindenfajta álláshirdetésekkel, már kicsit unom is.

Azonkívül ilyet, hogy 'bionikust keresünk' nem is nagyon fogsz látni. A bionikus diploma elég sok mindent takarhat. Felvehetem úgy a tárgyaimat, hogy szinte csak programozásom legyen, és felvehetem úgy is, hogy a kémia-biosz felé orientálódok. Nyilvánvaló, hogy ezért ilyen szlogennel nem lehet munkaerőt keresni.

Aki elvégzi a szakot az tisztában van vele, hogy mire képes. Ezért pl. egyesek a 'Java programozót keresünk'-re csapnak le, mások másra.Ezt nyilván kívülállóként te nem láthatod.

Mesterképzésre viszont erősen ajánlott menni, de hát a kérdés is erre vonatkozott: orvosi biotechnológia. Mivel pl. az orvosi osztatlan, ezért abba már alapból benne foglaltatik, hogy szélesebb körű ismerettel rendelkezel, ha végzel. A bionikán ehhez el kell végezned egy mesterképzést is, ergo ugyanott állunk.


A bionikán a matek elég kemény, de csak egy évig, amíg az alapozás tart. Mérnöki szak lévén ezen nem is kell csodálkozni. Ami a programozást illeti, én annak előtte azt se tudtam, mi az, most pedig lassan úgy állok, hogy bárcsak inkább programozói szakra mentem volna...


A te esetetben lehet, hogy az orvosi lenne a megfelelő választás, de hát ezt mi nem tudjuk eldönteni. =)

2013. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de SOTE-n folynak kutatások a megjelölt témákban, tehát szerintem az orvosi is jó neked. De azt kalkuláld bele, hogy orvosin nincs olyan opció, hogy csak a kutatás érdekel, ezért a klinikumot kihagyod. Ugyanúgy végig kell csinálnod a 6 évet klinikummal együtt, mint azoknak, akik később praktizálni fognak.
2013. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Kicsit más szemszögből:

bionikus diploma -> széles körű problémamegoldó képesség, jó rálátás különböző szakterületekre

orvosi diploma -> nagy lexikális tudás egy szűk témában, specializálódás, praktizálási lehetőség


Én örülök, hogy végül a bionikánál kötöttem ki. Csak tőlünk függ, mit érünk el, hiszen kis utánajárással bejárhatunk az ÁOK óráira is továbbá elég tudást szerzünk, hogy bekapcsolódhassunk egy számunkra érdekes kutatásba. Azzal foglalkozhatunk, amivel szeretnék.


Ne gyere ide, ha csak beállnál a mókuskerékbe. Arra sem lesz lehetőséged, hogy veszélyes beavatkozásokat végezz embereken, amire csak egy orvosnak van joga. Cserébe sokat fejlődik a gondolkozásod és jóval több hasznos (!) dologhoz fogsz érteni.

2013. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Orvosi specializáltabb, viszont baromi sok idő mire elvégzed. Rengeteg idő amennyit kórházban kell eltöltened rezidensként.


Speciel én azért mentem inkább bionikára, mert inkább így szeretnék kutató lenni, mint orvosként végigjárni a "mészárszék" útvonalat. Bionikusként is rengeteg kutatási téma van, sok eltés és orvosis tanár van, akiknél lehet TDK-zni. Enzimológiai intézetben lehet dolgozni is később.


Plusz itt van az, ami az orvosin nincs, az elektronika, matek és programozás. Ami manapság szerintem nélkülözhetetlen bármilyen kutatáshoz. Bioinformatikai adatbázisok kezelése, eszközök tervezése stb. Nem fogsz belehalni a matekba és programozásba. Nem kockákat képeznek, viszont ha érdekel akkor bele tudod magad ásni a témába. Én pl jövő félévben felveszem az irányításelméletet, majd a robotikát, mert érdekel.


Orvosis lány a lakótársam, és szerintem neki brutális mennyiségű anyagot kell megtanulni. Rengeteg óra és tárgy van, plusz anatómia brutális. Segghülye voltam matekból, mégis 2-3-ra meg tudtam csinálni az összeset. Anatómiára meg 1000x több időt kell áldozni. Nem mondom hogy a bionika olyan könnyű, de szerintem MsC-vel és doktori iskolával bármilyen más egyetemen, vagy külföldön simán van jövője...

2013. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!