Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez most komolyan így működik?...

Ez most komolyan így működik? Nem hiszem el.

Figyelt kérdés

Kicsi koromtól orvosira készülök, úgy is tanultam, megtettem érte mindent. A kémia emeltem 94%-os lett, de a biosz sajnos csak 81.

Erre az osztálytársam a képembe vágta, hogy nem érti miért izgulok, mikor be lehet kerülni kémia és biosz emelt nélkül is. Nézzem meg őt, egy sima biosz középpel biztos, hogy bekerül (valamelyik országos intézet igazgató főorvosával jóban van apuci).

Ez komolyan így megy? 12 évig tanul vki keményen és egy olyan veszi el a helyét, akinek van ilyen körökben mozgó segítője? Ennyi?

Hogy lehet egyátalán vkit felvenni a követelmények megléte nélkül? Nem nézik ezt valahol?


2013. jún. 27. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Azzal foglalkozz, hogy te tanultál. Apucival bekerül, de elvégezni nem fogja majd vele. Akkor leszel jó orvos ha így tanulsz tovább és nem akkor ha protekciós vagy.
2013. jún. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nyugodj meg, tényleg ilyen a világ.

Majd munkahelykeresésnél meglátod, hogy semmire nem mész a tudásoddal, csak a rokoni kapcsolataiddal.

Most végeztem az egyetemen,és nem találok munkát.

A munkaügyi központban is dolgozhatnék, de nem lehet, mivel kellett a hely egy nyomozó feleségének, aki szakmáját tekintve pék, és ő végzi el képzettség nélkül, egy diplomás munkáját, nagyon sok pénzért.

Jobb, ha már most kezdesz hozzászokni.

2013. jún. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy protekció meg minden, de nem nézik azt sem, hogy egyátalán megvannak-e a követelményei? Mert ha a pontja nincs meg, aztmondom oké, lecsúszott 4-5ponttal, segítenek neki, el tudja végezni. Na de ha semmi alaptudása? És az a legnagyobb bajom, hogy a lánynak amúgy marha jó anatómiás alapjai vannak pl. :( Lehet, hogy neki még könnyebb is lesz.
2013. jún. 27. 09:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a megfelelő számú pontja, akkor tök mindegy kivel van jóban apuci, nem vehetik fel egyetemre. Csak felvételi eljáráson keresztül kereülhet be valaki a felsőoktatásba. Persze nagyzolhat az osztálytársad, de attól még nem lesz igaz, amit mond.

Persze költségesre lehet bekerülni középszintűvel is, ha pénzes apuci fizeti neki a milliókat. De, hogy elvégezni nem fogja csak a protekció miatt, az tuti.

2013. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fog bekerülni középszintűvel, ez hülyeség. A követelmény 2 db emelt szintű érettségi, költségtérítésesen is. Ha ez nincs meg, akkor már esélye sincsen. Akárki is apuci. Épp az a jó ebben a felvételi rendszerben, hogy csak pont alapján kerülhet be valaki. Pontot meg nem szerez csak úgy, mert apuci X vagy épp Y. Ne törődj vele, esélye sincsen a kis hülyének :)
2013. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Főorvosok nem szólnak bele, nem szólHATnak bele a felvételi eljárásba, nekik közük nincs hozzá. Úgyhogy nyugodj meg, biztos nem lesztek szaktársak. :-)
2013. jún. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én osztálytársam tett emelteket..de elég szar lett neki,és biztos,hogy befog kerülni rokoni kapcsolatokkal az orvosira..szomorú,hogy mások akiknek lehet megvan a pontja ő miatta halasztanak egy évet...Aki egyetemre jár,az tudja ,hogy ez a protekció gyakori...
2013. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!