Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki orvosi után elmegy...

Ha valaki orvosi után elmegy Phd-hallgatónak, annak a 3 év Phd után még először le kell töltenie szintén a 3 év rezidensit?

Figyelt kérdés
Akkor miért mennek olyan sokan Phd-hallgatónak? A másik kérdésem, hogy pl. ha van egy ötéves szakorvosi képzés, akkor a 3 év rezidenskedés után még + 5év ez, vagy pedig az már beleszámít a szakorvosjelölti évekbe?

2013. júl. 4. 12:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Nekem volt pár jó tudományos poszterem, és jó kutatási tervem meg egy 5-ös diploma. TDK-zni már nem volt időm, nem nyaltam be a tanszéknek és egy középfokú angolom volt. Sőt hátrányból indultam, mert vannak protekciósok.


Csak azt mondom, hogy a PhD-t sem kell annyira nagyon túlértékelni. Elég sok ostoba véglény emberrel találkoztam mostanában, akiket simán felvettek... ha nem is a SOTE-re, de más egyetemre igen.


Egyébként ott van a dolog lényege, hogy óriási áldozatot hoz, aki PhD-zik. 140 nettóból Bp-n hogyan lehet kijönni? Kb esélytelen. Ha peched van és nem tudsz dolgozni mellette, vagy nem adnak kiegészítést, akkor egy albérlet épphogy kijön belőle.

Természettudományos és műszaki területen a PhD-s nagy érték, mert elmegy iparba, vagy valami átlag diplomás munkába és kapásból dupláját keresi. Ez a szomorú ebben...

2017. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Szóval akinek volt már pár kisebb tudományos munkája (publikáció se kell) és kutatási tapasztalata... meg 5-ös diplomája van, annak sima ügy a PhD. TDK, nyelvvizsga nem árt, de nem is létszükséglet.


Ahová én járok ott tanítási mentesség van, és csak 1-2 órát elég felvenni félévente. A többi pedig kutatási téma.

Ha olyan helyen vagy, ahol van pénz a grantekből finanszírozni a témádat, akkor van esély 4-5 éven belül megírni a disszertációt. Amúgy nagy eséllyel elapadnak a források, és/vagy lelövik a témádat idő közben, több évnyi munka után akár. Na az a szívás.

2017. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
53%

Pedig Bp-en is élnek ennyiből, képzeld.

Bp-en sem mindenki multimanager.

2017. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
#11: Ha nem phd-zni mész az orvosi után, hanem rezidensnek, ugyanúgy 140 nettót keresel :D
2017. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

kérdező, igen, úgy van, attól mert megcsinálsz 3 év phd-t,ha utána szakorvoskodni akarsz,akkor meg kell csinálnod a rezidensit is

persze tolhatod együtt is,de az kicsit durva

2017. okt. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy egy call centerben, vagy multi egyszerű számlaosztályán megkeresel 200-300 nettót. Miközben tanulsz x évet és bumm 140 nettó.
2017. okt. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Csakhogy különbség

Egy callCenterben örök életben ugyanannyit fogsz keresni, viszont, ha orvos leszel, előbb-utóbb jól fogsz keresni, magánpraxist nyitsz, paraszolvenciát kapsz, kimész külföldre.

Szóval van jövőkép.

2017. okt. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Most ugye ebből az akar kijönni, hogy mennyire baró meló a kalszenter?

Nagyon nem, idegileg nagyon kimerítő, sok buta, értetlen ember és neked mindig jó fejnek kell lenned.

Épp ezért nagy a fluktuáció.

2017. okt. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Csak arra reagáltam, hogy nem mindenki manager aki 140 felett keres.


Mivel félig szoftverfejlesztő vagyok, ott meg kijössz a BSc diplomáddal és egyből 300 nettó amit kapsz és 1-2 év már 4-5lepedő is megvan. Aztán egy agyatlan droid junior fejlesztő, aki itthon marad, mennyi felelőssége van egy rezidenshez képest...?


Áh mindegy, csak nem jól van ez így az fix... és Bp-n már lassan mindenhol 50-60 a szoba, más emberekkel egy lakásban. + enni is kell néha, meg bérletet venni, néha új cipőt..és már is 140-nél vagyunk.


Miközben atom nagy stressz az egész. Nekem ne mondja senki, hogy akkora fun dolog a PhD vagy a rezidens...


Lehet jobban jár az ember ha elkezd programozni tanulni még PhD előtt/alatt. Oda úgy is létfontosságú, és még keresni is lehet vele.

2017. okt. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

1. nem lehet mindenki programozó

2. főleg a nők, nagyon nagy hátrányban vannak ezen a területen,kb semmibe sem veszik őket

3. hiába mondják, hogy jól lehet keresni pl építészmérnökként

ha. 1. nem tudok rajzolni

2. nem is érdekel a szakma

3. lehet, hogy kezdetben a programozó jobban keres,de később már nem

és az ember hosszútávon gondolkodik

egy orvos ismerős alapvetően itthon dolgozik,de néha kiröppen Londonba és másfél millát összetarhál.

2017. okt. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!