Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz az emelt szintű informat...

Nehéz az emelt szintű informatika érettségi?

Figyelt kérdés
Tovább tanulási lehetőség miatt kellene ebből egy emeltet csináljak. Nehéz mondjuk egy 90 pontosat összehozni ,
2013. júl. 8. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a 90 pont az keményen 60%, szóval azt tuti nem.


Amúgy szerintem ha mondjuk 3 hónappal előtte elkezdesz felkészülni rá (heti pár órában), akkor bőven meg tudod szerezni a megfelelő tudást.


Másrészt pedig inkább nézd meg oktatas.hu-n, hogy milyen egy feladatsor és magadnak dönts.

2013. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármiből csinálsz emelt szintű érettségit, egyik se lesz könnyű. Mindegyikre tanulni kell.

Ha 90 pontosat akarsz, akkor nyilvánvalóan nem kell annyira megerőltetned magad, de valamennyi tudás azért kell hozzá.

(Ugye 90 pont, az csak 60%, mert az összpontszám 150)


Ha elég elszánt vagy, és sokat gyakorolsz, szóbelire rendesen felkészulsz, akkor menni fog ennél jobban is. :)

2013. júl. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Hát ha valami könnyűből akarsz, akkor én a történelmet ajánlanám. Alapból emelten voltam (mondjuk én azért mert szerettem), de mindig azt hallottam, hogy itt van a legkisebb különbség az emelt és a közép között. Persze ha nem szereted a törit, akkor szívás. Egyet tudok biztosra mondani: ne matekból menj emeltre, mert az nagyon zsákbamacska tud lenni, van hogy egyáltalán nem hasonlít a korábbi érettségikre.
2013. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor menj fizikából emeltre
2013. júl. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
29%
Vagy ha jó vagy valami nyelvből, akkor az. 0 készüléssel lett most 92%-os az emelt angolom. Igaz, hogy elsőben kezdtem tanulni, de eskü baromi könnyű volt. :)
2013. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ilyen szakokra (pl. mérnöki képzések), ahova informatikát lehet vinni, humán tantárgyakat nem fogadnak el. Hiába ajánljátok neki a törit és a nyelvet.

Ha meg kifejezetten infós szakra megy, akkor matek\fizika vagy informatika páros kell.

2013. júl. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem mondta, hogy mérnöki szakra megy. Ha jól tudom most már kötelező amúgy is egy emeltet tennie az új szabályozás szerint, gondolom ezért kérdezte, hogy melyiket ajánljuk.
2013. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező mindenhova emelt, csak bizonyos szakokra. Írta, hogy a továbbtanulása miatt kell ebből letennie az emeltet, tehát nem dísznek akar belőle emeltezni, mert célja van vele. Ebből már nagyjából ki lehet következtetni, hogy hova akar menni.
2013. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!