Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez is büfészak, az is. Most...

Ez is büfészak, az is. Most mondjátok meg:Melyik szakkal tudnék elhelyezkedni az alábbiak közül? Ezek érdekelnek.

Figyelt kérdés

pszichológia, szociológia, szociális munkás, társadalmi tanulmányok, anglisztika

esetleg még ezek, bár nem annyira, csak ezeket tanácsolja a családom: környezetmérnök, mérnökinformatikus, gazdaságinformatikus - de ezutóbbiakhoz infóból még béna vagyok, valahogy fel kéne zárkóznom (most nyáron nyelveket tanulok)

Szerintetek?



2013. júl. 26. 20:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Informatikus könyvtároson van ismerősöm, nem lehet vele állítólag elhelyezkedni.
2013. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Akkor mivel lehet??
2013. júl. 26. 22:54
 13/26 anonim ***** válasza:
92%
Miért mondjátok azt, hogy a mérnök és gazdaságinformatikával nem lehet elhelyezkedni??? A csapból is az folyik, hogy milyen kevés informatikus van, és mennyire szükség van még rájuk, jó magas fizetéssel ellátva.. Én jövőre kezdem a gazdinfót, az exem a mérnökinfót, nem hiszem, hogy bármelyikünk is hátrányban lenne a többi szakkal szemben..
2013. júl. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
15%

Az összes bölcsész büfészakra jár. Tipikusan olyan szakokat soroltál fel, amelyekre könnyű bekerülni, könnyű elvégezni (még a hülye is megcsinálja, még úgy is, hogy minden nap bulizik és részegre issza magát)!

Talán a gazdaságinformatikus szakkal lehetne mit kezdeni szerintem, a többi felejtős, mert egyáltalán nem nevezhető piacképesnek.

2013. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Könnyű bekerülni? Idén igaz, hogy lementek a pontok, de ezekre nem könnyű: anglisztika, pszichológia, szociológia. Hogy mennyire nehéz elvégezni, azt nem tudhatom, várom a tapasztalatok leírásait tőletek!

Sajna ezek érdekelnek. Ha így se, úgy se lesz munkám, legalább tanuljam azt, ami érdekel. Aggódom.:/

A matekkal még nem is lenne bajom, de a fizika... azért nem leszek mérnök inkább, pedig az "piacképes", gondolom, akik mindenkinek azt meg orvosit (ott a vért nem bírom, valamint nem vagyok egy elvakult biológus) javasolják, szívesen megnézném, amikor a házuk összedől/nem tudják őket rendesen ellátni, mert egy humán beállítottságú tanult olyan szakon. Ha azt rosszul tanulom, úgy se lesz munkám.


Az előbbi sorokért bocsi, elolvastam jópár kérdés-választ itt gyik-en és az hozta ki belőlem.


Segítsetek!!!! Egy elkeseredett pályaválasztó

(Mekkora pech, hogy lány vagyok és kb. a magyar megy a legjobban. - egy csomó szak kizárva)

2013. júl. 27. 18:24
 16/26 anonim ***** válasza:

Azt mondtad a matekkal nincs bajod. Gazdinfóra nem kell fizika, csak matek és infó, viszont jelenleg nem tudok még róla semmit mondani neked.:D Viszont a mérnökinfón akkor ne is gondolkozz. :/

Azt pedig kedves 14-es ne mondd, hogy könnyű elvégezni, mert ha olyan könnyű lenne, akkor nem lenne az, hogy a mondjuk 500 felvettből 10 ember ha elvégzi időben a tanulmányait, a többi féléveket csúszik. Ha jó eszed van, és vizsga előtt képes vagy tényleg jól rátanulni, akkor lehet, hogy nálad bevált ez a mindennapos piálás, de a programozás, stb. igencsak nehéz lesz, azt hallottam..

2013. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
59%

És egy jó szakma?

Én a magam részéről megbántam, hogy nem OKJ-ra mentem...

2013. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
OKJ? Gondolod avval jobban el lehet helyezkedni? Vagyis elhelyezkedni biztosan, viszont hogy a minimálbért fogod vele megkeresni, az is biztos. Igaz én egy fodrászatot el tudnék képzelni, olyan drága már egy hajvágás is, pedig mi kell hozzá, egy olló szinte.. Aki fodrászként befut, annak aztán megy majd minden.
2013. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

OKJ? Nem vagyok én annyira gyakorlatias.:) Nézegettem már, több is van, ami tetszik,de kb. ugyanazok, mint egyetemen, csak más a nevük vagy alapból az egyik szakirányt tanítják csak. pl. szociális munkáson belül is van csomó - és ha OKJ-ra mennék akkor egyből csak egy szegmens


Szeretnék diplomát, szeretek tanulni, meg érdekelnek ezek, csak nem biztos, hogy megélek belőle.


Gimibe azért jöttem, mert nincs kézügyességem, jótanuló vagyok és nem tetszett egyik szakma se. Meg a diákok attitűdje se.


Úgy bírom, hogy mindenki mindent lebüfészakozik. Ez a nem lehet mindenkinek megfelelni problémához vezet vissza??oO


Nem tudom, mit gondoljak.

2013. júl. 27. 21:12
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

A büfészak jelentése az, hogy ha elvégzed mehetsz a mekibe dolgozni, mert nem találsz jobb helyet magadnak... csak azért mondom, mert szerintem páran itt félre értelmezték :D

egyébként az info könyvtáros tényleg semmire se jó, nem ismerek olyat, aki elvégezte és olyan munkahelye van, ahol emiatt alkalmazták :D

Aztán ez után a legkevésbé piacképesek a szociológia és a tt. szoc. munkásként találnál munkát, de a minimálbérnél többet nem kapnál érte ( esetleg a gyógypedagógián még gondolkodhatsz, ha a szoc. munka tetszik, akkor gondolom azzal se lenne gondod, és egy kicsivel többet keresnél, és a meló is tisztább / nem kell napi 8 órában sz@rt takarítanod/ ) A pszichológia egy nagyon érdekes szak, és talán mire elvégzed ( msc-t is) addigra kereslet is lesz rá, elvégre mindent átveszünk nyugatról, akkor előbb- utóbb talán azt is, hogy mindenki heti 1X minimum pszichológushoz jár. A humán szakok közül jelenleg egyértelműen az anglisztika a legpiacképesebb, ha tanárit végzel és mellette még megtanulsz valami nyelvet (pl orosz most nagyon felkapott) még külföldön is dolgozhatsz nyelvtanárként, amit igencsak megfizetnek... de ha itthon akarsz vele elhelyezkedni a fordító-tolmács szakirányt ajánlom.

A reál szakok közül a km tényleg nem nagyon kell, de aki el tud helyezkedni vele valamelyik nemzeti parknál, azt rendesen megfizetik, szolgálati autót kap stb... a gazdinfóval és a mérnökinfóval mindkettővel egyaránt ellehet helyezkedni... amikor a munkát keresed, nem azt fogják kérdezni, hogy milyen szó van az informatika előtt, hanem kapsz egy tesztsort, vagy egy programozási feladatot és azon múlik, hogy felvesznek -e, hogy azt hogy csinálod meg... szóval ennél a kettőnél mindegy melyikre mennél, de szerintem neked ezek nem valók.

Szóval azt ajánlom, hogy elsőnek az anglisztikát, másodiknak a pszichológiát válaszd.

2013. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!