Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez is büfészak, az is. Most...

Ez is büfészak, az is. Most mondjátok meg:Melyik szakkal tudnék elhelyezkedni az alábbiak közül? Ezek érdekelnek.

Figyelt kérdés

pszichológia, szociológia, szociális munkás, társadalmi tanulmányok, anglisztika

esetleg még ezek, bár nem annyira, csak ezeket tanácsolja a családom: környezetmérnök, mérnökinformatikus, gazdaságinformatikus - de ezutóbbiakhoz infóból még béna vagyok, valahogy fel kéne zárkóznom (most nyáron nyelveket tanulok)

Szerintetek?



2013. júl. 26. 20:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A társadalom tudományok nagyja sajnos büfé szak. Lehet, hogy egy mérnökire könnyebb bekerülni, mert alacsonyabb a ponthatár, de pillanatok alatt ki is vágnak. Felveszik utánad a pénzt, aztán ha nem bírod a tempót, akkor menj ahova akarsz. Ez nem magolós dolog, amit el lehet felejteni. A mérnököknek alkalmazott tudományokat tanítanak, amit érteni kell és kismillió esetben alkalmazniuk is kell, olyan helyzetekben amit nem tanítottak. A büfé szakon lehet több a pont, de ha bent vagy akkor gyakorlatilag van egy diplomád. Egy diploma a semmiről... Ismerősöm a 3. bölcsész diplomáját csinálja és még mindig nincs állása, pedig nem hülye a srác és elő is tudja adni magát.


Kedves Kérdező! Én a helyedben elkezdenék gondolkozni valami műszaki területen, amíg van rá időd. Ebből meg lehet élni, van rá igény. Nem egyszerű és jó eséllyel csúszol is, de lesz megélhetésed. Eszembe jutott az építész, mint lehetőség. Ott annyira nem vészes a fizika. (ami egyébként véleményem szerint halálosan egyszerű, csak át kell gondolni) A gazdinfó nem könnyű. Szolid 3 félév kőkemény programozás van nekik és a 1,5 órás vizsgán egy működő, futni képes programot várnak el, ez a kettes szint. A környezet mérnöki sem túl vészes, bár valóban kétséges hol lehet vele elhelyezkedni. Ha szereted a természetet, akkor esetleg agrármérnöki, amiből kevés van, csinálható és viszonylag jól keres, ha a kereskedelmi részlegben eltudsz helyezkedni(értsd: A gazdákat ellátni vetőmaggal, gépekkel). Ha már agrár, akkor engem érdekel volna a növényorvosi is. Az az abszolút minimális van az országban. Érdemes utánanézni olyan dolgoknak is, amik csak a való életben, a mindennapokban érdekelnek. Sokszor abban leli az ember a legtöbb örömét. :)

2013. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
32%
Nyelvi szakokból manapság rengeteg van. Ha oda kéne mennem akkor valami ritkaság számba menőt választanék, például japán, dán, svéd. Én is úgy gondolom, hogy nyelvvel ma már elég reménytelen elhelyezkedni még fordítóként is. Esetleg gondolkoztál már a tanári pályában? Alsósokat tanítani, bölcsödésekkel foglalkozni még talán nem túl idegtépő foglalkozás. :)
2013. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Utolsó kicsit el van tájolva...tolmácsok/fordítók 200 300 ezret is megkeresnek a multiknál...
2013. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Végül hogyan döntöttél? :))
2014. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
1. és 2. hely anglisztika (más egyetemen), 3. informatikus könyvtáros.
2014. jún. 9. 14:12
 26/26 anonim válasza:
Első 2 hely jó döntés volt . könyvtárosban nem tudom milyen fantáziát láttak a szüleid :D
2016. febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!