Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnök vagy Élelmiszermérnök?

Biomérnök vagy Élelmiszermérnök?

Figyelt kérdés

Debreceni Egyetem állami szakaira szeretnék jelentkezni. Biosz a válaszott tárgy, emeltezek belőle. Először is szerintetek érdemes biomérnöknek vagy élelmiszermérnöknek tanulni?? És ha igen, akkor melyiknek érdemesebb jelentkezni? Melyikkel tudnék jobban elhelyezkedni? Melyik keres jobban? Melyik az érdekesebb szakma?

Ez az utolsó évem a gimiben, úgyhogy ideje lenne már eldöntenem. Az álmom az az állatorvosi volt, de az államiról sajnos valószínűleg lecsúsznék, a fizetős meg túl drága nekem.. :/

Előre is köszönöm a segítséget :))


2013. aug. 23. 02:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Én jártam biomérnökire egy évet, de nem tetszett, és most élelmiszermérnökin kezdem a harmadik évemet, igaz én nem Debrecenben. Szerintem biomérnökként könnyebb elhelyezkedni, itthon főleg. Nekem az nem tetszett benne, hogy nagyon elvont volt az egész (bár ez lehet, hogy nem a szak, hanem a BME hibája volt), hiába tanultam, nem láttam, hogy mire fogom én ezt használni, elképzelésem sem volt, hogy mit fogok dolgozni. Élelmiszermérnökin az elejétől kezdve látom, hogy mit miért tanulok, és tudok konkrét célokra koncentrálni, motivál, hogy látom értelmét a tanulásnak, mert tudom, hogy mire fogom majd használni.
2013. aug. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Élelmiszer mernök
2016. szept. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!