Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 15 éves a lányom, mit engednét...

15 éves a lányom, mit engednétek meg neki és mit nem a barátjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A lányom 15,szeptemberben tölti 16. életévét. A barátja 18 éves lesz augusztusban. Egy hónapja és egy hete vannak együtt,ismerem a fiút,tudom,hogy vigyáz a lányomra,de attól még aggódom érte.

1. Az megengedett,hogy vakációban esténként kiengedjem a barátjával 23.00-00.00-ig,annak ellenére,hogy még egyikük sem nagykorú?

2. Van olyan eset,amikor 22.00-23.00-ig is ott ül a fiúnál,ez soknak számít? Zavarhatja a szülőket?

3. A fiú felvetette neki,hogy aludjon valamikor nála a nyáron,ti megengednétek? Bíztos,hogy szexelnének?

4. A szexuális élet elkezdése csak szerintem lenne túl korai?

Legfőképpen ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni,de még szívesen elfogadok tanácsokat ebben. Elég nehezen tudom néha kezelni a lányom,nem akar mindig szót fogadni nekem,csak az apjának.. én meg fenyegetőzni nem akarok.

VÁLASZÍRÓ: Nemet,kort is kérek szépen!



2013. jún. 23. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

1. Szerintem megengedett, de tudj róla, hogy mikor hova mennek, meg legyen nála telefon és azért hívjon fel egyszer, hogy minden rendben van e vele. Nem mindegy az sem, hogy milyen környéken laktok, ezt te tudod, hogy nyugodtan kiengeded e vagy sem.

2. Szerintem nem sok, elvégre nyári szünet van, iskolaidőben nyilván nem ülne ott addig, ilyenkor kell kihasználni, amíg fiatal és nem kell dolgoznia. Addig tegye meg, mert utána már sem ideje sem energiája nem lesz, ha majd dolgoznia kell. Hagy éljen addig egy kicsit. A lányod kérdezd meg, hogy nem zavarja e a fiú szüleit, csak tudja meg látja, hogy hogy állnak hozzá, de ha zavarna akkor nyilván a fiú sem hívná el.

3. Az, hogy valakik együtt alszanak nem egyenlő azzal, hogy szexelnek is. DE! Szexelni nem csak akkor lehet, ha ott alszik. Ha ott ül este 10-11ig akkor is simán szexelhetnek, szóval a tiltás itt nem sok mindent eredményez. Ne nevelj tiltva, mert hazudni tanítod. Sok barátnőm nekem is ilyen volt, nem engedték a srácnál aludni, azt hazudta, hogy barátnőhöz megy vagy ide-oda és közben meg a pasinál aludt. Nem jobb neked is tudni, hogy bármi van hol keresd?

4. Hát kicsit lehet korai, de ez az érettségtől is függ meg a kapcsolat komolyságától.


Szerintem a legjobb nevelés az, amit a szüleim alkalmaztak: azt csináltunk a testvéreimmel, amit akartunk. Bulizhattunk reggelig, nyaralhatunk haverokkal, hajfestés, piercing, pasinál is ott alhadtunk stb. semmiben nem volt korlát, annyi volt kérve, hogy mindig mondjuk meg az igazat hol vagyunk, egyszer telefonáljunk haza, és tanuljunk jól. Egyikőnk se lett hülye meg elzüllött. Kiszórakoztuk magunkat bőven fiatalon, mostmár mindhárman főiskolát végeztünk, jó helyen dolgozunk, tesómék már házasok-gyerek is van, nekem is vőlegényem van stb.

Sosem éltünk vissza a bizalommal, hogy a szüleink szabad utat engedtek. Nem kellett hazudoznunk, nem kellett otthon kuksolni, megtanultunk egymásra vigyázni stb.

De mindenki maga dönti el, hogy neveli a gyerekét.


22/L

2013. jún. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Hát én csak a saját esetemet tudom elmondani. Engem tiltottak az együtt alvástól is, a szextől is, nem is igazán engedtek hozzá elmenni pláne több napot ott aludni. Kb 8 hónapja voltunk együtt, amikor le is feküdtünk. Mivel anyáék tiltották ahogy tudták így nem mindig volt megfelelő helyszín és elég szar élményeim vannak ezekkel kapcsolatban. Lehet, hogy túl korai, de ha annyira akarják, megoldják, más kérdés, hogy a helyszín milyen hatással lesz rá a későbbiek során. Az együtt alvás szex pedig csak kettejükön múlik. Ismerek olyat is, akik akkor sem feküdtek le egymással, meg olyat is akiknek együtt se kellett ehhez aludniuk. És az meg, hogy zavarja e a szülőket, az is ember függő. Őket kéne megkérdezni
2013. jún. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

A korával/korukkal nincs gond, de 1 hónap és 1 hét elég kevés időnek tűnik.

1-2. Engem anyukám nyáron nem enged ki ilyen sokáig az este, és én nem is szívesen lennék a barátoméknál olyan későn. Nem hiszem, hogy zavarná őket, de mégis elég illetlenség. Előfordult már, de nem túl gyakran.

3. Én több, mint 1 éve együtt vagyok a barátommal, és mi is szeretnénk már, hogy együtt aludhassunk. Nekünk nem engedik meg, sajnos. Egy hónap után viszont tényleg korai az együttalvás, én is szerettem volna anno, de utólag azért beláttam, hogy az ennyi idő semmi.

4. Lehet korai lenne, de a mai világban... Sajnos ebbe annyira nincs beleszólásod, ha akarják csinálják. A tudtod nélkül is. Csak világosítsd fel a lányod, hogy ha arra kerül a sor mindenképpen védekezzen.

16/L

2013. jún. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

1. Nem ott az egész nap, éjszaka otthon a helye.

2. De miért éjszaka megy át, engem zavarna. Bár ha a szülött zavarja szóljon érte.

3. Biztos, hogy nem aludhatna ott. Egyrészt csak 15 éves másrészt egy hónapos kapcsolat még semmi. Nem feltétlenül de nagyobb az esélye mintha nem alszok ott.

4. Nem szerintem is. Hagyjuk ezt a mai fiatalak szöveget, a mai fiatalok olyanok amilyenre a mai szülők nevelik.

2013. jún. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

1. Én nem engedném meg, maximum néha a 11-et. De rendszeresen, állandó jelleggel kizárt.


2. Ez illetlenség. 9 óra előtt illik legkésőbb hazamenni vendégségből. Elmgyaráznám a lányomnak, hogy lehet, hogy a fiú szülei ezt nem éreztetik, de zavarhatja őket, hiszen a felnőttek 10-11-kor már aludni mennek, ha reggel 6-7-kor kelnek! Ilyenkor igenis kellemetlen egy idegen jelenléte (mert valljuk be, 1 hónap után még az). Ráadásul nem a legjobb fényt veti rá, ha rögtön ezzel indít. 1 év után ha NÉHA eddig maradna hát hagyján...de egy hónapra ne.


3. Nem. Szexelni nappal is lehet, el is magyaráznám a lányomnak hogy a megszakítás nem védekezés, a "csakegypicitraktabe"-től is teherbe lehet esni és így tovább, vennék neki óvszert egyébként is, DE nem gondolom úgy, hogy az ottalvás egy 15 éves gyereknek való. 17 évesen esetleg. És akkor sem 1 hónapos kapcsolatban!


4. Szerintem is túl korai, de ezzel nem lehet mit kezdeni.

Érdemes venni neki óvszert, elmagyarázni neki a tipikus tévhiteket (előváladéktól nem lehet teherbe esni - de igen, a megszakítás védekezés - nem, menstruációkor nem lehet terhes - de igen, mert van spontán peteéérés, stb.), és azt is, hogy az együttlétek után ellenőrizzék le, hogy nem szakadt-e az óvszer, mert nem játék. Megmondanám neki, hogy nyugodtan fordulhat hozzám, ha valami problémája, kérdése van, elviszem magánorvoshoz, ha szeretné. A tablettával viszont 18 éves koráig várnék legalább.


A lányoddal nem veszekedni kell, hanem először is megbeszélni az apjával, hogy ezekre a szabályokra gondoltál, ezt mindketten erőltessétek. Nem kérlelni meg kiabálni kell, hanem szépen kategorikusan kijelenteni, hogy hétköznap 10-re jöjjön haza, hogy a barátjánál nem maradhat többet 9-nél tovább, mert illetlenség, stb. Ha hisztizik meg veszekszik nem kell rá reagálni.

2013. jún. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
24/N voltam.
2013. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én maximum 10-11-ig engedném ki, de ezt sem rendszeresen, egyszer kétszer lehet róla szó. Annak mondjuk nem örülnék, ha 10-11-ig ott lenne a fiúnál, nem hiszem, hogy illik ennyi ideig másnál maradni, de erre is érvényes az, hogy nyilván, ha elmegy otthonról és mondjuk gondolnak egyet és átmennek a fiúhoz, akkor menjenek, de 10-11-re legkésőbb legyen otthon. (11-ig is csak akkor engedném, ha megoldott, hogy biztonságosan hazajusson, ha kell elmennék érte)

Együtt alvást nem engedném, egyrészt mert még nagyon fiatal hozzá, másrészt meg egy hónap ehhez kevés idő, ismerjék meg rendesen egymást és majd később esetleg lehet róla szó.

Mindezek mellett elbeszélgetnék vele a szexualitásról, kihangsúlyoznám, hogy nem jó elkapkodni, mert lehet egy életre megbánja...

27/N

2013. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

1. Szerintem meg lehet engedni. Nyár van,minek kuksoljon otthon?

2. Hát ezt csak a szülők tudnák megmondani,valakit zavar,valakit nem. Majd a fiú úgyis mondja a lánynak,mert nyilván,ha zavarja a szülőket,őt cseszegetik.

3. Hát...ottalvás nélkül is meg tudják oldani a szexet,ha akarják... Ennek ellenére szerintem még ráér a lány az ottalvással. Esetleg akkor szerintem meg lehetne engedni,ha nagyon indokolt,pl elmentek bulizni és közelebb van,ha a fiúhoz mennek aludni,vagy szakad az eső,mert úgy csak ne kelljen már csakazértis hazacaplatni.

4. Egy hónap és egy hét együttjárás után lenne korai. De ezt majd úgyis a lány dönti el,mert mint mondtam,ottalvás nélkül is meg lehet bármit oldani.


A lényeg a kölcsönös bizalom! És az őszinteség. Nem kell tiltani,mert ha így is kicsit nehezen lehet kezelni a lányt,az szerintem csak rontana a helyzeten. Viszont szabályok kellenek,ezért ahhoz ragaszkodhatsz,hogy akkor leszel engedékeny,ha a lányod őszinte és megbízható. Ezalatt azt értem,hogy a megbeszélt időre ér haza,ha késne szóljon. Mondja el kikkel van és hol. Én is nehezen kezelhető voltam,de egy idő után apuék is megnyugodtak,amikor látták,hogy bár önfejű vagyok,de legalább nem aggódják magukat halálra,hogy vajon kivel és hol vagyok. Mondjuk párszor voltam büntiben,mert az órát azt nem nagyon ismertem és mindig elkéstem:D Apukának kéne akkor a szabályokat felállítani,ha az ő szava jobban hat a lányra! Vagy legalábbis támogassa a te szabályaidat és segítsen az érvényesítésben.

És elnézést,hogy korom ellenére tegeztelek!

22L

2013. jún. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Eléggé függ a lányoddal való kapcsolattól is. Megbízható a lányod?


1. Szerintem az már sok. Ha barátokhoz mennének (mondjuk sütögetni, házibuli), vagy hasonló, akkor nem probléma, de mondjuk parkba, koncertre...stb. egy 15-16 éves lánynál korai szerintem.

2. Nálunk zavarta volna a szüleimet, ha a barátom itt ül 10-11-ig.

3. Szerintem szex lenne belőle, de mondom, attól függ, a lányod milyen.

4. Valóban korai, de igazából a lényeg az, hogyha mégis megtörténik, akkor ne legyen nem kívánt terhesség belőle. Beszélgess el vele mégegyszer mindenről, tudasd vele, hogy neked bármit elmondhat, tanácsot kérhet, te partner vagy.


20/L

2013. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. Igen.

2. Ezt a fiú szüleivel kell egyeztetni.

3. Nem engedném, mert ez hallgatólagos beleegyezés a szexbe.

4. Szerintem is korai.


54F

2013. júl. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!