Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos szeretnék lenni. Milyen...

Qweryxc kérdése:

Orvos szeretnék lenni. Milyen szakra kell mennem?

Figyelt kérdés
Gyermekorvosnak tanulnék. Úgy tudom általános orvosira kell menni,és ezután lehet szakosodni gyermekszakorvosnak. Valaki aki ilyen területen van vagy gondolkodik rajta tudna nekem ebben a témában segíteni?

2013. szept. 9. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen.

Az "ÁOK"-ra kell jelentkezned.

Az hatéves képzés. Utána mehetsz szakosodni gyermekgyógyásznak.

2013. szept. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, az általános orvos szakot kell elvégezned, ezt megteheted Pesten (Semmelweis Egyetem), Debrecenben, Pécsett és Szegeden, ez a 4 orvosi egyetem van az országban.

Ez 6 év egyetemi képzés, de az utolsó év már igazából csak gyakorlat, vizsgákkal. Utána jön a rezidensképzés, a csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvosképzés 5 év, ekkor már dolgozol, csak önállóan nem végezhetsz bizonyos feladatokat.

Az egyetemi felvételiről, követelményekről a www.felvi.hu oldalon tájékozódhatsz. :)

2013. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!