Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Utálom a kémiát, akkor tegyek...

Utálom a kémiát, akkor tegyek is le az orvosiról?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

sürgősen!

de én is utálom egy részét annak amit tanulok, de a cél szentesíti az eszközt, ha eldöntöttem hogy mi akarok lenni,

2013. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
már eldöntöttem,hogy az orvosira szeretnék(akarok)majd menni,de ha nagyon neki fekszem a kémiának akkor is veszve van minden vagy van egy kis esély rá?
2013. szept. 10. 22:14
 3/12 Grielean válasza:

Az, hogy utálod, az pontosan mit takar? Hogy akárhogy vesződsz vele, nem tudod megtanulni, nem érted, vagy egyszerűen csak nem érdekel, de ha komolyan nekiülsz, akkor azért meg tudod tanulni?

Előbbi esetben nem való neked az orvosi pálya, mert elég sok kémiát kell megtanulnod, míg eljutsz a diplomáig. Szerves kémia, orvosi biokémia, stb.

Utóbbi esetben döntened kell, hogy a diplomáért megéri-e a kémiával vesződnöd (választhatsz olyan szakirányokat, ahol nincs igazán hangsúly az ilyen jellegű tudáson, de a fentebb említett kémiai alapozó tárgyakat akkoris meg kell tanulnod), vagy inkább más szakmát választasz.

2013. szept. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ha nagyon akarom, akkor megtudom tanulni meg ha normálisan elmagyarázzák akkor is... Szakok közül a Dietetikus ide nem kötelező a kémia viszont az Endokrinológushoz valószínűleg kell..
2013. szept. 10. 22:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor irány a gytk!!!
2013. szept. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de én nem akarok gyógyszerésznek tanulni.
2013. szept. 10. 22:53
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy orvosnak, még ha már praktizál is, folyamatosan képeznie kell magát. Kellő kémiatudás híján ez nehézséget fog jelenteni. Utálni fogod a munkádat, ha állandóan ebbe az akadályba ütközöl.
2013. szept. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ugyan már. Én is gyűlöltem a kémiát, mégis ötödéves vagyok. Van egy év orvosi kémia, meg egy év biokémia. A biokémia meg már nem olyan szörnyű, nem is sok kémia kell hozzá igazából..

Nem kell szeretni, meg kell tanulni.

A munkád során már úgy se nagyon fogod hazsnálni.


Ui.: A dietetikus nem orvos.

2013. szept. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Laci67 válasza:
Előbb azt tanuld meg, hogy a" meg tudom tanulni" azt nem egybe kell írni. (elváló igekötő
2013. szept. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
amúgy a dietetikus szakon is van 1 év kémia,csak úgy szólok :)
2013. szept. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!