Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen érettségi eredményt...

Milyen érettségi eredményt kéne elérnem, hogy a joghoz szükséges 464 pontot megszerezzem?

Figyelt kérdés
Körülbelüli százalékos eredményekre gondolok itt most elsősorban.

2013. szept. 28. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Kilencven százalék fölött minden tantárgyból
2013. szept. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Nem megy a matek? Összeadás meg átlagszámítás. Essél neki ügyesen!
2013. szept. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Magyarból v. töriből muszáj lesz emeltezned

Persze kilencven százalék fölöttre

2013. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt ki tudod számolni, próbálgatni hogy mikor hány pontod lesz. De pl. ha minden érettségid 90%, 11-12.-es évvégi jegyeidből összejön a max pont (mindened ötös ami számít), és két emeltet teszel (vagy egy emeltet de megvan a max. 100 pluszpontod hátrányos helyzettel, OKTV-vel, stb.), az úgy 470 pont, tehát megvan a 464, viszont ha a jegyeid/többi érettségi tárgyad nem túl fényes és inkább duplázol, az 90%-os eredményekkel és max. pluszponttal is csak 460 pont. Ha meg még nincs is meg a max 100, mert pl. egy emeltet teszel és csak nyelvvizsgád van mellé (két közép vagy egy felső), akkor még -10 pont.

Szóval ahogy az előzők mondják, nem árt a 90% fölötti eredmény. Kicsit kevésbé kell jónak sikerülnie a két felvételi tárgyadnak, ha a többi eredményed jó (pl. közép érettségiket elég könnyű 90+%-osra megcsinálni, azzal javíthatod az érettségi átlagod, az évvégi jegyekért meg hajtani kell), de ugyanígy, ha írsz két 95%-os emeltet, a többire nem kell nagyon figyelned, mert duplázva meg lesz simán a pontod.

2013. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem jogra jelentkeztem, de 465 pontom lett. Leírom, hogy sikerült:

töri emelt 80%

német emelt 77%

matek 92%

angol 93%

magyar 97%


Emellett német felsőfokú nyelvvizsga, plusz hátrányos helyzet (de az arra járó 40 pontból csak 10-et kaptam, mert azzal már megvolt a max. 100 többletpontom). Ja és természetesen kitűnő voltam, nem dupláztam.

2013. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!