Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Evolúcióbiológiát, humánbiológ...

Evolúcióbiológiát, humánbiológiát vagy zoológiát csak Debrecenben lehet tanulni, vagy Szegeden is?

Figyelt kérdés
Szegedre szeretnék menni, de úgy láttam, hogy csak Debrecenben van ilyen kar. Szegeden is van lehetőség ezekre szakosodni? Sőt, mikor kell szakosodni? Csak Bsc után? Érdemes Szegeden Bsc-t megcsinálni, és Msc-re átmenni egy másik egyetemre, ahol vannak ilyen szakok, vagy Szegeden is tudok rájuk szakosodni?

2013. dec. 10. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szép is lenne, ha nem lehetne! :D Szeged épp agyelszív, van ott minden (evolúcióbiiológia szép számmal, ex-ELTE-sek is sokan vannak ott), természetesen lehet ezekre is szakosodni.

A pontos képzési szerkezetet nem tudom, de ha nincs ilyen Msc, hogy humánbiológia, akkor nem szakirányú diplomát ad, de szakosít a képzés során (vagyis "biológus" lesz a diplomára írva, de humánbiológiát tanulsz Msc alatt). Azt hiszem, már a Bsc-n is van szakosodás, de nem jártam Szegedre, nem tudom pontosan.

2013. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
olyan szak, hogy huámnbiosz meg zoológus nem fogsz találni sehol. arra bioszon belül kell elszakosodni. 2 félévben bsc-n először csak szuprára sejt és mol bioszra szakosodhatsz. fő dolog hogy a témába szakdolgozz.majd msc-n már szakosodhatsz vagy hmánra vagy zoológusra.biológus diplomád lesz, de alá lesz írva,hogy zoológus vagy humán bioszos.
2013. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És többre nem lehet szakosodni? Igazából még nem döntöttem (és még azthiszem van is bőven időm), de mind a zoológia, a humán-, és evolúcióbiológia is érdekel. Valamint, pont a debreceni egyetemen láttam, hogy van egy ilyen szak, hogy humán-, evolúcióbiológia és zoológia.

Mindenesetre, jól gondolom, hogy ha választani kell, akkor már Bsc-n is szupraindividuális biológiára kell ráállni?

Ksözönöm a válaszokat mégegyszer! :)

2014. jan. 1. 18:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!