Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon régóta halogatom a...

Nagyon régóta halogatom a továbbtanulást.humán beállítottságú vagyok. Akik valamilyen humán területen dolgoznak vagy tanulnak. Tudnátok nekem tippeket adni?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam a nemzetközi tanulmányokon és a HR-en. Illetve a kommunikáció szakon és a fotózáson. Gőzöm nincs, hogy mit szeretnék. Minddenképpen olyan helyen szeretnék dolgozni ami izgalmas. Esetkeg utazós. De nem túl stresszes.
2013. dec. 25. 12:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom fiú vagy vagy lány, de még a fodrászt, kozmetikust vagy mestersminkest is tudnám ajánlani...

Rengeteg verseny van külföldön, amiken ha indulsz és esetleg jó eredménnyel végzel, előbb-utóbb neved lesz a szakmában. Külföldön jól keresnek, vannak lehetőségek.

Kell a kreatitivás, de minél több helyre eljutsz, minél több és frissebb trendekkel találkozol, annál hamarabb kialakul a repertoárod.

2014. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Lány vagyok... :-) és a mestersminkesen már gondolkoztam...imádok sminjelni,mint minden lány...érdekelni érdejelne...de nem tudim,hogy mik a lehetőségek...hogy mennyi idő,mire megtanulom,mennyi befejtetést igények....stb.te ilyen területen dolgozol,vagy van ilyen ismerősöd?
2014. jan. 6. 00:46
 13/16 anonim ***** válasza:

Igazából egy cipőben járunk ha azt vesszük, hogy a megfelelő irányt keressük mindketten. Én turizmus szakon végeztem, de nem tudtam vele elhelyezkedni. Most külföld felé indulok, és már ott tartok, hogy bármit csinálnék, amiért fizetnek (takarítás, konyhai munka, áruházni árufeltöltő, gyerekfelügyelet, stb.)

Engem is érdekel a kozmetikus vagy a sminkes téma, sőt még a masszőr is, de elég húzós az ára, az visszatart. Kint megfizetik, csak tapasztalat nélkül nehéz bejutni egy jobb szalonba... Nem mellesleg nehéz és időigényes a saját ügyfélkört kialakítani, sok helyen ez is kritérium már. A kozmetikához költséges az alap felszerelés is ha otthon próbálkozol vele (gyanta és melegítő, kozmetikumok, lámpa, szék, gőzölő, stb. - ezzel le is beszélem magam a dologról sajnos). A sminkes annyival talán egyszerűbb, hogy "elég" egy paletta és pár ecset, aplikátorok, púder, alapozó, rúzs, szájfény, spirál, stb.. és már dolgozhatsz is. Önmagában szerintem kevés hacsak nem frekventált helyen sikerül elhelyezkedned és betérnek egy gyors sminkre, esetleg ha egy fotóssal tudsz kóperálni.

Van egy német ismerősöm, ő ezzel foglalkozik, filmekhez sminkel, sokat utazik külföldre is, és versenyekre is jár. De ő mindig is erre a pályára készült, kozmetikusból lett sminkes, aztán megengedhette magának, hogy csak a sminkeléssel foglalkozzon és jól megél belőle, de ez a ritkább eset, sajnos.

2014. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Uhhh...és ha szépen megkérlek,nem tudnál nekem mesélni róla?bát attól függ,hogy mennyire ismered...mert érdekelne,hogy hogy kezdte el...meg ilyenek...de csak ha nem nagy kérés...
2014. jan. 7. 22:04
 15/16 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, ő német... Szóval gondolom kicsit más a rendszer és a lehetőségeik is bővebbek. Kozetikusnak tanult, majd gondolom tanfolyamon tanult tovább sminkesnek. Ezt nem tudom pontosan, azt se mikor, mennyi ideig meg hol, csak a lényeget tudom.

Ő is járt versenyekre, jó helyre került gyakornoki munkára is, tehetséges volt és elszánt, remek referenciákat gyűjtött, így már el lehet indulni és révbe lehet érni.

2014. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Oks...azért köszönöm szépen... :-)
2014. jan. 10. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!