Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Már fogalmam sincsen, hogy...

Már fogalmam sincsen, hogy mit tanuljak tovább? Mi érné meg? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval ,ugye mindjárt dönteni kell,de én egyszerűen nem tudok... :/

Nagyjából megpróbálom felvázolni a lehetséges opciókat:


1,vagy népegészségügyi ellenőr szak-ezzel az a helyzet,hogy már egyszer elkezdtem,csak akkor levelezőn,de rájöttem,hogy talán nem nekem való,mert én inkább humán beállítottságú vagyok és itt elég nagy a lemaradásom... Kémia és hasonlók,nagyon nehéz nekem. Félek,hogy ez megint egy kínszenvedés lenne,viszont az a helyzet,hogy egyenlőre ,szinte csak ide lennének meg a pontjaim ,mert eg.ü.-i alapism. -ből tettem emelt érettségit és az nem túl sok más helyre jó ,vagy csak nagyon hasonlókra ,esetleg még nehezebbekre... De ,ha mindent beleadnék és nagyon sokat tanulnék,akkor talán sikerülhetne.


2, Politológia jött még szóba ,de ezzel meg nem tudom ,mennyire lehetne elhelyezkedni ,állítólag ,nem nagyon.Plusz ,nem is tudom ,hogy ez mennyire illik hozzám,mert én igazából írni szeretnék,az újságírás érdekelne talán leginkább,csak azt nem tudom,mi az ,amiről írni szeretnék... Szóval nagyon tanácstalan és bizonytalan vagyiok ,hogy mit is akarok . :(


Harmadiknak ,még az óvónői jött szóba ,de ebben sem vagyok 100%-an biztos . Tudom ,szörnyű vagyok ,egyszerűen nem tudom ,miért nem tudok dönteni.


És persze ,nem lenne kötelező az egyetem ,vagy fősuli ,csak szakmákban sem tudom ,mi lenne az,ami megérné igazán ,plusz illene is hozzám . 23 éves vagyok és nagyon sürgősen döntenem kellene. A 2-es és 3-as szakhoz ,egyéként töriből érettségiznem kellene ,ráadásul politológiához ,emelt szinten és már elkezdtem a törit ,de ez nem kis anyagrész ...


Bocsi ,ha kicsit zavaros volt ,de már a gondolataim is ilyen zavarosak és ráadásul influenzám van jelenleg ,ezért kicsit kótyagos vagyok ,szerinte lázam is van. De ezt csak zárójelben jegyzem meg,bocsi ,nem ide tartozik.


Nagyon köszönöm előre is ,ha valaki ad tanácsot nekem . :)


2014. jan. 31. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Tanácsot nem tudok adni,csak véleményt.Szerintem a tanulás iskolai keretek között hülyeség a mai világban.Ismerek olyan embert,aki diplomás és van jó szakmája,de nem tud semmit sem kezdeni vele mert magatartászavaraival nem tud mit kezdeni,és olyan egyént is ismerek akinek nincs iskolája aztán főnök.Úgyhogy nem az iskolán múlik,hogy te most mit melyik kart választod!!

2014. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm ,hogy írtál.Igen ,biztosan igazad van.Ezt én is hasonlóképpen gondolom.

Érdekes dolog a magatartászavar is...

Én egyszerűen nem tudom ,eldönteni,hogy ki vagyok ,vagy mit akarok.Az a baj,hogy így egy érettségivel,nem tudom,hogy mire megyek...

Annyira rettegek attól,hogy mint sok más emer elenyugszom vmilyen szürke életbe ,munkába. Szóal ,azért nagyon vágynék karierre.Persze,ezért tenni kell,tudom. Azért szerettem vna tovább tanulni ,mert úgy érzem,az adna nekem egyfajta biztonságot.Mert,ha nincsen vmilyen papírod ,akkor nagyon el kell tudnod "adni" magadat a mai világban ,én meg nagyon nem vagyok ilyen ...:/ (Sajnos ,vagy nem sajnos,nem tudom)

Bánt,hogy itt vannak a szüleim is ,akik láthatóan aggódnak emiatt a helyezet miatt ,hogy mi lesz így velem.:(

2014. jan. 31. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én megértem a problémát, két évig én is hasonló dilemmában voltam, jelenleg egy olyan szakon vagyok, amire már rég rájöttem, hogy nem nekem való (és az oktatás színvonala is hagy némi kívánnivalót maga után), de most már befejezem, mert az utolsó félévem következik és kell a diploma, hogy tovább tudjak lépni ahhoz, amit szeretnék... Mert időközben, bár a főiskolás éveimbe került, de sikerült rájönnöm, mit szeretnék, és ezzel csak azt akarom mondani, hogy kell lennie valaminek, amit legbelül úgy érzed, szívesen csinálnál!! Nekem végig ott volt az orrom előtt, csak nem vettem észre, egész eddig vártam, hogy valami történjen a mostani szakomon, hogy végre "a következő félévben lesznek olyan tárgyak, amik jobbak lesznek", vagy hirtelen valami inspiráció megszálljon, amitől kedvem lesz újra ehhez az egészhez, pedig tudtam, hogy ez nem fog megtörténni, feleslegesen vártam a semmire, magától ezek a dolgok nem fognak megváltozni és semmi nem fog a te akaratodhoz igazodni... Tisztában vagyok vele, hogy ez most teljesen értelmetlenül és hülyén hangzott, de egyszerűen az az igazság, hogy döntened KELL, és neked kell kitalálnod, hogy mit akarsz, senki nem fogja megtenni helyetted (bár ezt szerintem te is tudod)!

Azt már tudod, hogy tanulni szeretnél, egyszer már belekezdtél egy egészségügyi szakba, nem érezted, hogy neked való, miből gondolod, hogy most jobban menne/tetszene? Csak azért, mert ebből van érettségid, nem lesz érdemes újból belevágnod, ha már tudod, hogy ezt nem szeretnéd, mert abból csak újabb szenvedés lesz 2-3 évig... Írtad, hogy érdekel az újságírás, akkor miért nem nézel ilyen irányba? Biztosan van valami, amiről szívesen írnál, mik érdekelnek úgy általában? Vagy ha mégsem újságírás, mi az amiben jó vagy és szívesen csinálnád is (olyan nincs, hogy semmi!!) ? Tudom, hogy nem könnyű észrevenni, de 23 éves vagy, biztosan van olyasmi, amiben jó vagy és el tudod képzelni, hogy foglalkozz is vele... Gondolkozz!! Hidd el, nem késő még és inkább találd meg azt, amit szeretnél, mint hogy olyanba kezdj ami "hát ez most egy kicsit érdekel, meg van is esélyem bekerülni, aztán majd meglátjuk mi lesz...", mert ebből az esetek nagy részében semmi sem lesz (saját tapasztalat)!!

Sok sikert és talán valaki nálam ennél értelmesebb tanácsokat is tud majd adni... de az biztos, hogy elsősorban rajtad fog múlni :)

2014. febr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia,


köszönöm,hogy ennyit írtál,kedes tőled. :)

Ez nagyon jó,hogy megtaláltad ,mit szeretnél csinálni,gratulálok hozzá.

Ma egy picikét jobb kedvvel keltem fel,tegnap nagyon ki voltam emiatt lelkileg...

Abszolút igazad van abban,hogy nekem kell megtalálnom mit szeretnék.

Akkor lehet,hogy elkezdek komolyabban foglalkozni az írással ,csak az nyugtalanít egy picikét ebben az egészben ,hogy ez nem egy túl biztos megélhetési forrás.:/ És hát ezt is néznem kellene ,mert már nem szeretném,ha még sokáig a szüleim tartanának el.

2014. febr. 1. 12:19
 5/8 A kérdező kommentje:
de köszönöm ,még egyszer! :)
2014. febr. 1. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is sokszor ébredtem fel úgy, hogy kivoltam pont emiatt, a legrosszabb az volt, amikor mások kérdezték, hogy mit tanulok és mit akarok csinálni, én meg mindig össze-vissza habogtam ilyenkor, mert én se nagyon tudtam...Szóval jó érzés, hogy megtaláltam a célomat!! De hidd el, ha van valami kiindulópontod, onnan már neked is menni fog, próbáld meg az újságírást, az elhelyezkedés persze nehéz kérdés, dehát ez manapság kb. a mérnökit és az orvosit meg egy-két hiányszakmát leszámítva szinte minden területre igaz... Szerintem ha komolyan gondolod és tényleg teszel érte, akkor nem lehet akadálya, én drukkolok és sok sikert neked még egyszer :)
2014. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,aranyos vagy nagyon!! :)
2014. febr. 2. 02:56
 8/8 anonim válasza:

Ez a kérdőív a segítségére lehet annak, aki még nem tudja, hogy mit kezdjen az életével és hogy hol tud tájékozódni arról, hogy mihez kezdjen a gimnázium után:


[link]

2017. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!