Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért írják sokan azt, hogy...

Miért írják sokan azt, hogy az ELTÉ-nek csak a neve nagy? És hogy nem jó a képzés?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy nem igaz, hogy az ELTE a legjobb, meg csak az a jó, nyilván nem. de azért nem is rossz, mint ahogy mondják, bár még csak egy félévet jártam ide, de eddig tetszik :D és szerintem nagyon nagyon jó tanárok vannak. nyilván máshol is, de az nem zárja ki azt, hogy itt is :D
2014. febr. 7. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden felsőoktatási intézményen vannak erős/jó/nívós és kevésbé erős/jó/nívós szakok. Általában ebből szokott félreértés lenni, amikor általánosítanak.
2014. febr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ELTE TTK, ÁJTK, IT jó

(Ezek más-más karok)

2014. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kötelező odamenni egyébként

Lehet menni pl. Szegedre, Debrecenbe, Pécsre is

2014. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

ioyil@cb.mintemail.com



Nagyon nehéz és csak a neve nagy. IK-ra jártam 6 évig. Utolsó két évben csak pár

tárgyam volt.


Keress rá itt az "europass" és az "angol" szavakra, láthatod a jelenlegi botrányt is, amire nem is reagálnak vagy link:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


ELTE Programtervező Matematikus szak.

A diplomát el sem fogadják a legtöbb helyen Budapesten.

Az okiratokban sok rontás és hiba van kb 10-20 fejenként.


Ingadozik az ösztöndíj mértéke: elképzelhető, hogy 40-et kapsz elsőben, de később akár 3ezer forint is lehet belőle ugyanarra az átlagra. Szoctám ugyanígy.


Míg ott vagy jófejek, miután elvégezted, akár le is lövetnek a mesterlövésszel, aki időnként fent van. Egyszer le is fényképeztem, de letöröltették. Kint volt IWIW-en,

onnan is leszedették.


Sok helyen dolgoztam, ki is rúgtak, nem törődnek azzal, hogy az egy ELTE-és diploma

nincs tekintélye. A nem jeles vagy kitűnő IK-s diploma értéktelen!!! Nem vicc,

saját bőrömön tapasztaltam, közel olyan volt, hogy én most a 4-essel mit akarok vagy

a közepes egyetemivel??? Állami részről csóválták a fejüket, szerintük túl könnyű.

A Corvinuson nem tanítják a bizonyításokat analízis 8-ig.


Írom mely egyetemek hallgatói maradtak bent a munkahelyen és vannak még ott is,

én most munka nélkül vagyok, munkanélküli támogatásra várok immáron 5. alkalommal.

Egyszer sem volt meg a ledolgozott 180 napom 2 év alatt.


Programozás témában, arról, hogy kik milyen sokáig vagy milyen sokan maradtak


1. Pázmány Péter Katolikus Egyetem (államtitkokkal csak ők dolgozhatnak)

2. Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (titkosítással csak ők foglalkozhatnak)

3. ELTE TTK, BTK, ÁJK, de nem IK (őket ma jobban elismerik, mint az újakat: IK)

4. Miskolci Egyetem Gépészmérnöki Kar (bizonyos témákat csak ők csinálhatnak)

5. Kandó Kálmán Villamosipari Szakközép (van amit csak ők csinálhatnak)

6. Debreceni Egyetem (KLTE - megbízhatóság, a tanárokat alkalmazzák programozóként)

7. Gábor Dénes Főiskola (nem, Gábor Dénes :) ipari automatizálás )

8. Pécsi Tudományegyetem (egyiknek sincs a fizuja itthon 4 millió nettó alatt, de csak 20-30-an végezték el eddig)

9. Szegedi Tudományegyetem (nem rúgtak még senkit)

10. SOTE (igen programozóként)

11. Dunaújvárosi Főiskola

12. BME (ők is ideférnek, bár kevésbé alkalmazzák őket ténylegesen, hiába van beharangozva)

13. Testnevelési Főiskola (leginkább életrevalóságuk miatt)


Eddig egyik fizuja sincs nettó 400 ezer alatt, és még egyiknek sem mondtak fel

mind a mai napig.


Szégyenlista, itt már rúgták őket:

1. ELTE IK

2. BME (egyik felük itt van)

3. SZÁMALK Rendszerház (pedig ők jók :) - magatartásuk miatt, pl ENTER-t üt dupla kattintás helyett, de nem hülye )

4. Nyíregyházi Főiskola (csak JAVA, amiben sokat benne szoktak maradni)

5. Sopron (van aki jól tudja, és ha van munka akkor 100 milliók hónapok alatt, jóval magasabb az oktatási színvonal, a gyengébb az ELTE IK 3000-szeresét fogja tudni, ha szorgalmas, nincs folyamatos munkájuk, akár 6-7 év kihagyás is elképzelhető)

2014. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont 2014-02-08 20:19


Tudom, hogy másfél éves, de teljes hazugság amit ide benyomtál. Meg se cáfolom tételesen, annyit nem ér. GDF-es diploma jobb mint egy BME-VIK vagy egy ELTE-IK? Nohiszen...

2015. szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!