Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből áll a felvételi szűrés...

Miből áll a felvételi szűrés a munkaügyi tanfolyam előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egészségügyi asszisztens tanfolyamra jelentkeztem, érettségi volt az elvárás hozzá.

Tegnap jött egy email, hogy jövőhéten menni kell felvételi szűrésre. Gondolom olyan sokan jelentkeztünk (mily meglepő Borsodban).

Érdekelne, hogy aki már volt ilyen szűrésen, mit tapasztalt, milyen tesztek voltak?

Én IQ tesztre, logikai tesztekre gondolok, de itt neten olvastam már mindent. :)

Illetve mivel ez egészségügyi tanfolyam, gondoltam rá, hogy nem lesz-e valami anatómiai teszt. :)

Bocsi a sok kérdésért, de tényleg érdekelne, hogy ki mit tapasztalt, mivel én még sose voltam munkaügyis tanfolyamon.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Szép napot nektek!



2014. febr. 28. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Én voltam ilyen felvételin, az bérügyintéző volt. Volt egy feladatlap, volt intelligenciára vonatkozó kérdés, volt lexikális tudásra (eléggé alapvető dolgokat kérdeztek), volt benne egy 4x4-es sudoku, mivel kicsit pénzügyis volt ilyen kérdés is volt, hogy ki MO pénzügyminisztere, miniszterelnöke, köztársasági elnöke. Szóval ilyen alapvető dolgok voltak.


Aztán volt egy beszélgetés, megkérdezték mi a végzettségem, kikkel lakom, roma vagyok-e, van-e gyerekem.


Sajnos hiába írtam 70ember közül a harmadik legjobb tesztet, sajnos nem voltam eléggé hátrányos helyzetű, így nem vettek fel. Szóval hiába vagy jó szakmailag, ha nem vagy elég hátrányos nem vesznek fel.

2014. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem, hogy miért nem mondják meg, hogy felesleges benyújtani a jelentkezést, mivel nem tartozok egyik csoportba sem.

Ugyanis a jelentkezési lapon volt egy ilyen kérdés. :D Rá is kérdeztem a munkaügyiben a hölgyre, de azt mondta, hogy akkor nem kell bejelölni semmit.


1. Legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkező álláskeresők.

2. Pályakezdő álláskeresők, illetve a 25 év alatti álláskeresők

3. 50.életévüket betöltött álláskeresők

4.Azok az álláskeresők, akik a projektbe való belépést megelőző 12 hónapon belül gyermekgondozási segélyben, terhességi-gyermekágyi segélyben...stb

5. Foglalkoztatást helyettesítő támogatásra jogosult álláskeresők.

6. Tartósan munkanélküliek vagy tartós munkanélküliséggel veszélyeztetettek: elavult vagy nem használható szakképzettséggel rendelkező nyilvántartott álláskeresők, vagy három hónapja nyilvántartott álláskeresők, vagy – nyilvántartási időtartamtól függetlenül – csoportos létszámleépítésben érintett álláskeresők.

2014. febr. 28. 11:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Mikor mész?

Majd írd már meg, milyen volt a teszt

(ilyen "általános" v. mik voltak benne)

2014. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te miért nem tartozol egyik be sem?

De azért elmész nem?

2014. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért nem tartozom egyik csoportba sem, mert:

30 éves vagyok, nincs gyerekem, van érettségim, igaz szakmám nincs, mivel a diplomát nem kaptam kézbe nyelvvizsga hiányában.

Nem vagyok tartós munkanélküli sem, januárban regisztráltam.


Kedden lesz, s természetesen elmegyek.

2014. febr. 28. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem.

Hát azért "sok sikert" ahhoz a teszthez

2014. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Érdekelne még mások véleménye, tapasztalata ezzel kapcsolatban. Nem járt senki ilyen tanfolyamos szűrésen, esetleg egészségügyi asszisztensen konkrétan?

2014. febr. 28. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!