Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskolaváltás középiskolában?

Iskolaváltás középiskolában?

Figyelt kérdés

Jelenleg kilencedikes szakközépiskolai tanuló vagyok, kiadványszerkesztőnek tanulok. Azonban hamar rájöttem, hogy ez a szakma engem egyáltalán nem vonz, egyszerűen nem nekem való, ráadásul az osztályom se egy leányálom (sőt...), szóval jövőre szeretném új iskolában kezdeni a tanévet.

Tudom, hogy ehhez hasonló kérdést előttem már rengetegen feltettek, de annyi mindent hallottam, és olvastam az iskolák közötti átjárásról, hogy mostanra már teljesen meg vagyok zavarodva.

Tényleg igaz, hogy ha átmegyek egy másik iskolába, újra kell járnom a kilencedik osztályt? Hogyan zajlik pontosan az átiratkozás, mit kell tenniük, kihez kell fordulniuk a szüleimnek ez ügyben?

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. márc. 20. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Írsz egy kérvényt annak az iskolának, ahová át szeretnél iratkozni. Megírod, melyik osztályba, hányadikba, milyen nyelvre mennl. Írd oda a telefonszámod is, mert azon fognak keresni. Lefénymásolod a 9. évi bizonyítványodat és a levéllel együtt elküldöd.

Ha válasznak azt kapod, hogy átvesznek, akkor annyi a teendőd, hogy kiiratkozol jelenlegi sulidból.

Ami annyit tesz, hogy felhívod osztályfőnöködet, hogy iskolát akarsz váltani. Bemész és a diákot kell nekik odaadni, elkéred a bizonyítványt és az iskola orvostól

a papírjaid. Utána az új suliban beadod a bizidet,

az orvosi papírokat és csináltatsz új diákot.

2014. márc. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De legelőször tájékozódni kell (pl. hogy kell-e és miből különbözeti vizsga) és beszélgetni a kiválasztott iskola igazgatójával, hogy hova lenne hely (melyik osztályba)
2014. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!