Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen forrásokból készítenek...

Milyen forrásokból készítenek fel emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés

Szakközépiskolába járok, szívesen tanulnék többet/jobban/mélyebben a következő tantárgyakból: irodalom, történelem, biológia, kémia.

Milyen könyvet használtok? Esetleg fakultáción használtok-e más forrásokat? Volt olyan köztetek, aki egyetemi jegyzetekből, könyvekből készült egy-egy tesztre a jobb megértés és jegy érdekében?



2014. ápr. 4. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél direkt ilyen emeltes kiadványokat, töriből pedig az emelt az egész tananyag rendkívül részletes ismeretét jelenti. Irodalomból pedig csak szimplán olvasottnak kell lenni, és tudni kell fogalmazni.
2014. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mozaik kémia 11-12.

Ötösöm lesz kémiából

2014. ápr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kacsa Tibor ***** válasza:
Én emelteztem matekból, németből és elméleti gazd.tanból. Mindegyikből ugyanazt javaslom. Nézz át versenyfeladatokat (ha azoknak a feladatoknak átlagosan a 70%-át meg tudod csinálni, akkor nem lesz gond), csinálgasd az előző évek emelt érettségi feladatsorait. Ezeket tudom ajánlani anélkül, hogy pénzt adnál ki rá. Ha valami komolyra vágysz, akkor javaslom kérdezz rá az adott szaktanárnál, hogy ő mit ajánl, ez tanáronként amúgy is eltérő.
2014. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ötösöm lesz kémiából (ebben feladatok vannak és egy részletes megoldókulcs)

Ennyit kell(ene) tudnod kémiából



Ötösöm lesz genetikából

Ennyit kell(ene) tudnod biológiából


Irodalom: olvass sokat. Rengeteget. És tanulj verseket. Én még nem érettségiztem, de az a mennyiségű kötelező, amit mi kapunk már 8.-ban is (6 osztályos gimi), az biztos elég (10-20 könyv /tanév).


Történelem: ebben nem tudok segíteni. Nálunk a tanár alapból emelt szinten tanít. Mondjuk azt meg tudod csinàlni, hogy kölcsönzöl a könyvtárból minden témában könyveket.

Remélem segítettem. :)

14/L

2014. ápr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2014. ápr. 6. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!