Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazgatásszervező vagy jog?...

Igazgatásszervező vagy jog? Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Pázmányon láttam ezt a két szakot, de nem tudok dönteni.


Igazgatásszervező: Szimpatikusabb, mint a jogi kar, előny lenne számomra, ha nem 5, hanem csak 3 évet kellene tanulnom és utána mehetnék dolgozni. Könnyebbnek is hallottam ezt a szakot, de itt is sok jogot tanulnak. Viszont igazgatásszervezővel nem megyek olyan sokra, mint joggal?


Jog: Ami miatt ezt választanám: nagyobb az esélyem vele elhelyezkedni és többet keresni. De ami nem tetszik ezen a szakon, hogy 5 éves, mindenki nehéznek mondja például a latinul való római jogtanulást, és ez szerintem értelmetlen is. Nem szeretném 5 évre elkötelezni magam, sok nekem az, főleg hogy egyfolytában magolni kelljen ezalatt, de mindenki azt mondja, hogy igazgatásszervező nem olyan jó, joggal lehet érvényesülni mindenhol.


MVM-nél szeretnék dolgozni majd, apukám is ott dolgozik, ő 3 éves mérnöki fősulit végzett anno. De engem se a közgazdaság, se a mérnökség nem érdekel. Amit a legszívesebbet tanultam volna, az a pszichológia, de oda túl sok pont kell és nem akarok se magánpraxist, se oviban/suliban/kórházban dolgozni, ezért erről lemondtam, a joggal úgyis több helyen érvényesül az ember jobb fizetésért. Társadalmi tanulmányok szakot is lemondtam, mindenki azt mondta büfészak.


Szóval az igazgatásszervezőt válasszam? De ha jól tudom, azzal magas posztot nem tölthetek be? Azzal nem tudok pl. MVM-hez bekerülni?

Vagy legyen a jog? 5év szenvedés a magolással, hogy azután jobb állásom legyen?



2014. máj. 12. 04:10
 1/2 anonim válasza:
Erre a kérdésedre már válaszoltunk. Miért kell megint kiírni? Szerintem a joggal többre mehetsz, mert szélesebb körben tudsz elhelyezkedni vele
2014. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
jog
2014. máj. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!