Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen OKJ-s szakmát érdemes...

Milyen OKJ-s szakmát érdemes tanulnia egy humán beállítottságú férfinek?

Figyelt kérdés
Történelem szakos tanári diplomával rendelkezem, s az a tapasztalatom, hogy ezzel nem igazán tok elhelyezkedni. Gondolom nem vagyok egyedül :D. Szerintetek mit lenne érdemes tanulnom? Olyanra gondolok ami a reáltól egészen távol áll, mert matekból, fizákából, kémiából, biológiából, technikából totál hülye voltam mindig. Van ilyen OKJ-s szakma? Sokan mondják az ápoló szakmát? Az jó? Ott kemélyen veszik a reál tárgyakat? Előre is köszönöm a segítséget!
2009. dec. 31. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ápolón főleg a biológiát kell tudnod.

Valami marketinges vagy PR-s dolgon nem gondolkodtál? Oda nem kell olyan hú, de nagy matekkészség, de persze szükséged lesz rá.

2009. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a gyógypedagógia aszistensek elég kelendőek, ez tapasztalat (ismerősök közül), viszont ott is sok a biológia.
2009. dec. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hallottam már róla, de nem tom, hogy elég kelendő-e ez a szakma. Régen, a gimiben is kilószámra nyomták kifelé az ilyen marketinges, pr-es emberkéket, de egyiksem tudott vele elhelyezkedni. Mivel én már elmultam 23, fizetnem kell (max a munkaügyi ad valamicske támogatást), szóval olyat szeretnék tanulni, aminek van értelme, amivel rövid időn belül munkába állhatok. Nem csak úgy tanulni valamit. Amit ajánlottál ilyen? Vagy tud valaki esetleg ajánlani jobbat? :D
2009. dec. 31. 16:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Idegenvezető, levéltári asszisztens/irattáros,iratkezelő, könyvtáros asszisztens. Hirtelen ezek jutottak az eszembe. Mondjuk elhelyezkedési szempontból talán az utóbbi kettő jobb valamivel.
2009. dec. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnekinek a válaszokat! :) Megmondom őszintén hozzám legközelebb a harmadik tipp, pontosabban a levéltári szakma áll közel. Szeretnék is menni erre a képzésre, de egyenlőre az ilyen tanfolyamokat profi és elismert szinten végző Magyar Országos Levéltár teljesen alapszintől nem tudni mikor indit (most jelenleg a levéltári kezelők/irattárosok továbbképzése van soron segédlevéltárosi szintre). Pedig jó lenne. Mégegyszer köszönöm, hasznosak voltak a tanácsok és megerősítettek abban merre érdemes tájékozodnom :)
2010. jan. 1. 11:33
 6/6 Dávid ***** válasza:
100%

Azért azt tudd, hogy az ápolók ugyan nem keresnek sokat, ám városokban csaknem 100%-uk el tud helyezkedni.

Kissé kimerítő munka, de társadalmi haszna jelentős és válság idején is ugyanannyi ápoló kell:)

2010. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!