Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-TTK kémia alapszakra...

ELTE-TTK kémia alapszakra érdemes menni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Bizonyos értelemben érdemes, ha szereted a természettudományokat. A kémia érdekes, és vegyészként könnyen, jól helyezkedsz el.


Ellenben ha kémia szakra akarsz menni, akkor nem az ELTE a legjobb döntés, hanem a Pannon Egyetem vagy a JPTE. Tapasztalat.

2014. jún. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Vagyis... Pécsi Tudományegyetem :D
2014. jún. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 C2H5OH ***** válasza:
80%

Ezt a kérdést több szempont szerint is érdemes végigpörgetni.


Mennyire érzed úgy, hogy szeretnél rettentően elmélyedni a kémiában, mellette pedig 1 évig matekot és fizikát is komolyabb szinten tanulni?


Mennyire szeretnél kis mennyiségű, kvalitatív és nem feltétlenűl kvantitatív előállítással foglalkozni, szemben pl. egy vegyészmérnökkel? Mennyire érzed úgy, hogy a preparatív, pepecselő és nagyon sok koncentrációt igénylő munka hozzád közel áll?


Nagy igényt tartasz a szabaidődre, a szociális életedre és a barátaidra? (Bár ez minden komolyabb melót igénylő szakra ráilleszthető, így inkább azt mondanám, hogy hozzájuk hasonlóan esetleg elenyésző szabadidőd lehet az ELTE kémia mellett). Hétvégente 1-2-3 jegyzőkönyv írás az adott laborból, kéthetente egy ZH a gyakorlatokon minimum. Egy előnye van viszont: teljesen egészségesen vannak elosztva a zárthelyik, így mindegyikre van felkészülési idő.


Egy másik fontos tényező, amitől nem kell megijedni, de fontos része az itteni kezdetnek és két tárgy: a kémia alapjai és a kémia kritériumtárgy.


A kémia alapjai fizikai, matematikai és kémiai számolásokra épül, amikre órán jut 3 példa és közepesen nehéz abszolválni. 3 Zh lesz és 70% átlagot kell elérni ahhoz, hogy sikeres legyen a tárgy. A kémia krit, amit első nap irtok az egyetemen egy választóvíz. 66% eredmény fölött kell teljesíteni ahhoz, hogy egyből kapj aláírást, kevesebb esetén fel kell venned egy 0 kredites tárgyat. Ebből év közben lesz 2 Zh, amiknek az átlaga 90% kell legyen, de 70% fölött kapsz lehetőséget szóbeli javításra.


Nem kell megijedni, ez a két kis szűrő felére csökkenti a szak létszámát 2 félév alatt, de lazán hozhatóak egy ötös emelt kémiával és közép matekkal. Ha viszont nem sikerülnek... akkor még 1-1 lehetőség lesz javítani, így máris csúszol egy évet, ha viszont másodszorra sincsenek meg egyszerűen eltanácsolnak.


Mivel erre a két cuki tárgyra épül minden vizsga, ha nincsenek meg nem mehetsz el vizsgázni semmiből + nem lesz meg a 2 félév alatti 30 (most már azt hiszem 27) kredited az államin maradáshoz. És 300+ ezer az nem kevés pénz félévente.


Mindezek mellett ha érdekel a kémia, és nem áll messze tőled a matek és a fizika sem, szorgalmas vagy és szereted a kicsit agyament, bohókás embereket ez a szak neked való. :) A szakon 90% fölötti a Phd.-val rendelkező profok aránya, nagyon sok mindenre érdemes és eszméletlen élvezetes bejárni. A gyakorlatok és a laborok sok újat mutatnak, amire később majd mind épülnek tárgyak.


Sok szerencsét, a sok szöveg meg azért volt hogy az alacsony ponthatár ne tévesszen meg. Egyszerűen csak kellenek vegyészek, és több ember felvételével több lehetőség jut végzett kémikusokat kitermelni. Fel kell kötni a gatyót, de ha én tudtam teljesíteni szinte bárki képes rá.

2014. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

C2H5OH!

Én is ELTE kémiára jelentkeztem elsőre, a pontjaim már biztosan megvannak, de én is parázom kicsit, hogy esetleg nem fogom bírni. Nem vagyok olyan extra okos, de valahogy sikerült összehoznom egy 85% körüli emelt kémia érettségit (a szóbeli eredményét még nem tudom), és egy 93%-os közép matekot. Szóval szerinted ha ilyen alapokkal indulok neki a kémia szaknak, akkor nem fogok "kiesni"?

2014. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 C2H5OH ***** válasza:
100%

Kedves negyedik! :)


Viszonyításképpen: 60%-os emelttel jöttem és 87%-os közép matekkal. Hozzám képest remek eredményeid vannak, szóval nem értem mi lehet a gond. :) Nézd, papír alapon alapból jobb esélyekkel indulsz mint ahogy én kezdtem, de az egyetem az egy kicsikét másabb lesz.


Ezt úgy értem, hogy itt nem csak a szerencse számít (éppen milyen beugrót/zh-t kapsz), hanem borzasztóan sokat lendítenek rajtad a kialakított kapcsolataid a felsőbbévesekkel és a csoporttársaiddal. Amíg gimiben viszonylag békében megtűrik egymást az emberek, itt azt kell mondjam elég nagy szükség van másokra is, mert mindenki másban lesz jó.


Az egyik csoporttársadnak meglesznek a tavalyi beugrók, egy felsőbbéves odaadja a régi kiírt szervetlen (1) anyagát a 300 reakcióval és nem neked kell vele szenvedni, elmondja hogyan készülj, tök véletlen olyan ember mellé ülsz be egy kémia alapjain aki lazán segít neked megoldani egy feladatot, hogy pont ne 2 ponton múljon egy éved és az összes vizsgád. A labortársaid, akik odaadják vagy segítenek a jegyzőkönyvben, az emberek akikre szinte bármilyen gonddal rá tudsz írni eszméletlenül vitálisak. Én ezzel és a sajnos egyre nagyobb fenekemmel éltem túl. :)


Én nem vállalok garanciát azért, hogy azt mondjam minden rendben lesz és el fogod végezni. Lehet nem fogod szeretni, lehet elkezdesz más területek fele érdeklődni, lehet nem áll rá az agyad éppen. Sok mindent magadtól kell majd feldolgozni és nem mindig lesz ott valaki, hogy pontosan, a->b->c lépésekben segítsen felkészülni mondjuk egy vizsgára. Lehet sosem jutsz túl egy első féléves szervetlenen, mert egyszerűen nem tudod alkalmazni a megtanult egyenleteket. Nem elriasztásképpen, de idén 38 ember ment át a 120-ból, közülük hihetetlen nagy meglepődésemre én is.


Sok ember jött sokkal több ponttal mint én, de elég sokan közülük már nincsenek itt. Megmondom őszintén a kémia alapjai és a kritériumtárgy összesen ha 10-20 embert szórt ki. A legtöbb ember egyszerűen kiiratkozott vagy passziváltatta magát.


Egy éve azt mondtam volna, hogy fél évet sem bírok ki itt. Ez nem önfényezés, inkább arra akarlak rávezetni, hogy egyszerűen a puding próbája az evés. Nem kell megijedni sem, de tényleg nem tudok biztos receptet mondani, sem képletet sem ponthatárt ami biztosít téged arról, hogy neked itt a helyed.


Ha elsősorban barátságos és nyitott ember vagy, aki képes néha elvontan gondolkodni és elég önálló és értelmes, akkor nagyon fogod élvezni. :) 3 év alatt kevesen végzik el, nagyon-nagyon kevesen és ezt pár profod nem is egyszer el fogja ejteni előadáson vagy gyakorlaton, így ha azt mondom neked az első félévben a 12 tárgyadból legalább 10-et abszolválsz, majdnem biztosan állítom hogy agyban itt a helyed és a többi csak szorgalom kérdése!

2014. jún. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod, gratula a kitartásodért és az eredményeidért! :)
2014. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!