Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök, vagy mechatroni...

Vegyészmérnök, vagy mechatronikai mérnök?

Figyelt kérdés
Tizedikes vagyok, jövőre a matekot és a kémiát fogom emelt óraszámban tanulni, mivel csak két faktot lehetett felvenni, de el fogom kérni a fizika faktosok jegyzeteit, és azt is megtanulom. Nagyon szeretem a kémiát, jobban, mint a fizikát, viszont a mechatronika nagyon érdekel, főleg a robotika, a mesterséges intelligencia, és az "emberi" robotok. Tudom, hogy nagyon magas a ponthatár, de bízom benne, hogy sikerül jól teljesítenem. Az érdekelne (főleg hallgatók tapasztalatai alapján), hogy melyik szakon jobbak a lehetőségek, a külföldi kapcsolatok, kutatás, fejlesztés. És mennyi esély van, hogy olyan területen helyezkedhetek el, ahol a fent említett robotokkal foglalkozhatok? A másik szak, amely közel áll a szívemhez a vegyészmérnök. A kémia a kedvenc tantárgyam. Kérlek segítsetek! Minden válaszért nagyon hálás vagyok!

2014. jún. 11. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszed el, de egy hete sincs hogy (vegyészmérnökként) vizsgáztam egy tárgyból, amiben pont a robotkarok gyógyszeripari alkalmazása volt az egyik tétel része. Steriltereken belül, pontos csomagolásnál, adagolásnál egyre jobban terjed a használatuk. Mindegy, ezt csak úgy érdekességként írtam mert ez pont egy közös nevező a fenti két tudományterületen. De most lássuk a választ a kérdésre :D


Mindkét szakma birtoklása erős munkaerőpiaci pozíciót jelent, a fizetése talán a mechamérnöknek jobb, de ott a képzés is keményebb, nem csak a fizika miatt. Viszont kutatási lehetőségei a vegyészmérnöknek van több, mert ő a tanulmányai alapján képes az elméleti és gyakorlati kémia területén is kutatni (pl. új reakciók, szintézismódszerek, új gyártási technológiák, új ipari ötletek, ipari labormérnökség, eljárástervezés-fejlesztés, stb...). A mechamérnök is tud kutatni, bár erről lényegesen kevesebbet tudok, de szerintem sokkal-sokkal limitáltabbak a lehetőségei.


Javaslom, menj el nyílt napokra, érdeklődj, kérdezz meg minél több mérnökhallgatót, csekkold az egyes karok tantárgylistáit. Még csak 10.-es vagy, még legalább 1 éved van erre. Sajnos a képzést és tárgyakat tekintve nem igazán van köztük közös nevező, talán a matek az ilyen, de a vegyészeknek az enyhébb kissé. Ami engem illet, nekem nagyon tetszik a vegyészmérnökség, sok kihívással jár és bizony erősen ismerni kell az elméleti kémiát is. (IS!) A képzésben sok a laborgyakorlat, és ott tanulod meg igazán, milyen feladatokkal találkozik egy vegyészmérnök, ott érted meg az előadások anyagát, az az igazi szakma. Nekem marhára bejött annak ellenére hogy időnként pokolba kívánom a sok szervest meg elméletet, de összességében semmi haszontalant nem tanulunk, és mostanra már eljutottam oda hogy látom az értelmét a tantervnek. Csak ajánlani tudom.

2014. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!