Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valamilyen módszer (Iskola...

Van valamilyen módszer (Iskola) arra, hogy 1-2 év alatt diplomát lehessen szerezni?

Figyelt kérdés
Sajnos munka mellett nem igazán lenne erőm és pénzem 4 évig szenvedni egy papírért, szóval ezért érdekelne valamilyen "rövidített változat".

2014. jún. 26. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre vannak a levelezőn végezhető szakok. Havi párszor kell csak megjelenni az adott iskolában.

De ha alapból úgy állsz hozzá, hogy nem lesz erőd hozzá, akkor felesleges megpróbálnod is.

A pénzre meg ott az állami, ott nem kell fizetned.

2014. jún. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs. Ennyi idő alatt csak egy másoddiplomához lehet hozzájutni, elsőhöz nem. Bocs, de a diploma ennél komoéyabb dolog.
2014. jún. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is dolgozom és most fogom elkezdeni az egyetemet levelezőn. Államin nem kell rá pénzt áldozni, nem is lenne rá pénzem :)


De én is azt tudom mondani, hogy ha már most tudod, hogy nem lesz erőd akkor neki se vágj. Én most úgy érzem,hogy nagyon akarom és nagyon szeretnék tanulni.


24N

2014. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy kétéves "diploma" nem hiszem, hogy sokat érne.
2014. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1-2 év alatt diploma? Ugye ez valami vicc? A 3 éves alapképzés sem ér lósz*rt sem, ne viccelődjünk már 1-2 éves képzésekkel.
2014. jún. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos és a kevésbé "hasznos" válaszokat, de engem nem érdekel, hogy mennyit ,,érhet" egy ilyen diploma, mivel már van melóm és csak azért kellene valami, hogy magasabb fizetési fokozatba kerülhessek. Az már lényegtelen, hogy milyen diploma és hol vizsgáztam le, a lényeg, hogy legyen.
2014. júl. 14. 17:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért ne vedd rossz néven, hogy azok, akik keményen megdolgoztak egy diplomáért, értéknek is tekintik, és nem partnerek ebben a degradálásban, amit te csinálsz. Számunkra a diploma nem egy papírfecni, amit csatolni lehet a fizetési igényhez, hanem sokkal több annál. Mi úgy látjuk, hogy az a tudás az elsődleges, amiért a diplomát adják, és nem körpecsétes papír. Bocs, de az internet már csak ilyen, ha nyilvánosan kérdezel valamit, előfordulhat, hogy nem olyan választ kapsz, mint amit akartál.
2014. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

De, sejtettem, hogy kapni fogok ilyen válaszokat is... nem mondtam, hogy csak egy darab papír, de ebben az országban sokra nem mész vele (hacsak nincs mellette egy eléggé húzós protekciód)... ismerősömmel egyszerre kezdtünk melót keresni, én OKJ végzettséggel, ő diplomával... gondolom kitalálod... ő túlképzett volt, nekem pedig kevés volt az az egy papír... az, hogy ki mit tud valójában, az persze nem érdekelt senkit... aztán ő bekerült egy céghez, ahhol hamar rájöttek, hogy szép és jó a diplomája meg a tudása, csak a gyakorlata 0... most jelenleg én egy irodában melózom, ő pedig egy építkezésen segédmunkásként és még csak nem is 100%-ig tisztán... szóval ér valamit a diploma, csak nem itthon és én ezért nem tudom annyira értékelni... bár tisztelet annak, aki kibírja azt a X évet a sok szivatás és szar oktatási rendszer mellet... annak pacsi!;):)

2014. júl. 14. 23:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sokra mentem vele, protekció nélkül. 23 éve (kb. egy év szünettel) kizárólag diplomához kötött munkaköröket töltöttem be, és mindenhol szükségem is volt a diploma mögött álló tudásra és tájékozódási képességre.
2014. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oké, de ahogy írtad is... 23 éve!!!... na de manapság?!:S
2014. júl. 15. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!