Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz szak egyetemen/főisko...

Földrajz szak egyetemen/főiskolán milyen?

Figyelt kérdés
Szeretem a földrajzot, mindig is jó voltam belőle. Érettségizni ugyan nem érettségiztem belőle, de informatikából igen, és infó-töri pont jó lenne továbbvinni. Jövőre jelentkeznék. Milyen az elhelyezkedés ilyen végzettséggel? Milyen mesterképzésekreérdemes ezután jelentkezni?

2014. júl. 9. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább valami hasonló földrajzos szakot válassz, de a sima földrajzzal nagyon nehéz munkát találni. Persze lehet, de szerencsés az aki talál vele.

Van még földtudományi, környezettan, környezetmérnök stb. Olvasgass utána, hogy melyiken mit tanulnak és diploma után pedig mit lehet ezekkel kezdeni.

A felvin szakterületenként szét vannak választva a szakok: [link]

Jó tanulmányozást! :)

2014. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, csak az a baj, hogy a többihez földrajz érettségi is kell, igaz le tudnám tenni simán, mert értem, meg szabadidőmben ki is töltöttem szorgalomból jónéhány érettségi feladatsort, de azért nem szeretnék újra érettségizni, elég volt a mostani bőven.
2014. júl. 9. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg az informatikai irány nem érdekel? Azzal jobb esélyeid lennének szerintem.
2014. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Érdekel, csak oda matek is kell, az pedig csak hármas lett.
2014. júl. 14. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!