Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak, melyik egyetemre...

Mit tanuljak, melyik egyetemre menjek, ha külföldön szeretnék majd dolgozni? Humán beállítottságú vagyok.

Figyelt kérdés

Helyzet az, hogy külföldön szeretném kipróbálni magam, illetve az életet, jobb életszínvonal reményében. Jövőre érettségizek, és még nem tudom mi legyen, egyetem, vagy okj, vagy mindkettő.

Matek nagyon rosszul megy, kémia, fizika, biosz, ezek annyira nem érdekelnek. Irodalom, nyelvtan, földrajz, angol, amit szívesen tanulok.

Mit tanuljak, hogy külföldön is el tudjak helyezkedni?

Pszichológus, orvos kilőve. Jog még érdekelt is volna, de azzal nem tudnék érvényesülni, csak Mo-n.

Informatika egyetemes szinten nem érdekel, csak okj-s szinten. Környezetvédelemről túl sokat nem tudok, hogy az milyen, de nem hangzik rosszul.

Nem tudom minek tanuljak.



2014. júl. 16. 21:10
 1/10 anonim válasza:
tanulj angol vagy idegenforgalmi szakon, humán és jól megtanulod a nyelvet, kint vállalhatsz vele bármilyen titkári, recepciós, tolmács, idegenvezető munkát.
2014. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi, megnézem ezt a szakmát, érdekel :)

egyetemre is igazából úgy van kedvem menni, hogy max 3 évesre, tovább nem vagyok hajlandó tanulni, ez a 4 év gimi is már sok, dolgoznék inkább. a bőrömön érzem, hogy ez a gimnáziumos dolog és az egész oktatás, középiskola nagyon gagyi, hülyeségeket tanítanak, és az alap ismereteket nem tanítják meg, és a fontos dolgokról nem is tanulunk

2014. júl. 16. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
álljunk meg egy polgári szóra:ha az oktatás tényleg nagyon gagyi itt akkor csípőből el kéne tudnod végezni bármelyik egyetemet és nem kéne itt ilyen-olyan indokokkal szűkíteni a variációkat nemde?
2014. júl. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Érettségivel is el tudsz helyezkedni külföldön úgy, hogy többet keress, mint itt diplomával.
2014. júl. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Mosogatni, mosni stb
2014. júl. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A közoktatás tényleg gagyi, ha az egyetemen nem is, de a középiskolákban igen, pár dolog: 1. magyar faktra jártam - de kiiratkoztam, mert az nem továbbképzés volt, hanem korrepetálás. 2. rengeteg tanár van, aki leszar bennünket. 3. az órán egyes tanárok politikát oktatnak, és az ő mszp-s nézeteikkel győzködnek. 4. amit tanulni kéne, azt meghazudtolják, megmásítják, nem azt vesszük, amit kéne. 5. az alap ismeretekkel sem vagyunk tisztában, de a felső szintű ismereteket elvárják, pl. biosz, kémia. 6. alap dolgokat nem tanítanak meg, amik az életben kellenének. 7. sok tanár pofára osztályoz. 8. teljesen máshogy érettségiztet 2 uolyan szakos tanár, nincs olyan, hogy mindenkitől ugyanazt várják el. 9. ha én gimnáziumba járok, és az gagyi, akkor egy szakközép milyen lehet - ugyanazt tanítják ott is, nincs különbség gimi vagy szakközép között sok helyen. 10. ingyen munkát várnak már el a fiataloktól, hogy lerakják az érettségit, ez szánalmas. 11. mindig emelik az egyetemre való bejutás ponthatárát - ez diszkrimináció. 12. Mo-n azt látni, ha vkinek nincs diplomája, elültetik a fülébe a bogarat, hogy ő szar, és nem is fog keresni életében 150 ezernél többet.

Kapásból ennyi jutott eszembe, de még lehetne sorolni miért gagyi a közoktatás.

2014. júl. 20. 16:17
 7/10 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt, hogy mit tanuljak, hova menjek továbbtanulni. Erre a kérdésre az első válaszolón kívül nem válaszolt senki.
2014. júl. 20. 16:20
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ma ennyire gagyi neked minden, tényleg jobb lenne, ha csak kimennél.. Minek akarsz egyáltalán egyetemre menni?
2014. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

ha olyan hűde konkrét választ akarsz el kell keserítselek:arra ne is számíts hogy külföldön majd a szakmádban fogsz elhelyezkedni. szerinted kiket várnak külföldön?azokat akik elvégzik azt a munkát ami az német francia angol kisasszonyoknak és úrfiknak derogál(mondjuk a britek már a kétkezi melósainkra is egyre csúnyábban néznek)

ahhoz hogy egy normális szakmában helyezkedj el az nem frissdiplomásként fog sikerülni hanem ha előbb több éves szakmai tapasztalattal remek referenciákat szerzel itthon, olyanokat amikre odakint is elismerően bólogatnak.

2014. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igaz, tényleg nem akarok egyetemre menni, dolgoznék már legszívesebben. De mindenkitől azt hallani, hogy okj-val semmit nem ér az ember, egy diplomának minimum kell lennie, ezért ne engem hibáztassatok.

Pályaválasztás előtt állok, nem tudom merre tovább.

2014. júl. 20. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!