Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi szemléletben a...

Nemzetközi szemléletben a magyar vagy a német érettségi a jobb?

Figyelt kérdés
Magyarországon vagy Németországban éri meg jobban leérettségizni továbbtanulási szempontból?
2014. júl. 22. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol akarsz továbbtanulni. Ha Magyarországon, akkor magyar érettségit tegyél, ha lehetőséged van Németországban továbbtanulni és ott érettségizni, akkor németet. Egyébként meg nem számít milyen érettségid van nemzetközi szinten, egy angol/német egyetemen ugyanúgy elfogadják a magyar érettségit is. Ez nem nyelvvizsga, hogy az Origot pl. nem fogadják el.
2014. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat. Mindazonaltal meg arra lennek kivancsi, hogy melyiket nezik jobb szemmel, ugymond. Tudom hogy mind a ketto elfogadott, de melyiket erdemesebb letenni? Szemely szerint orvos szeretnek lenni, es kulfoldon tovabbtanulni, de Magyarorszagon nagyon jo orvosi egyetemek vannak, szoval nem igazan tudom eldonteni. Mert ha pl. nemet erettsegit teszek, de Magyarorszagon szeretnek tovabbtanulni, akkor azt elfogadjak? Mert arrol ertesultem, hogy az

IB erettsegi sajnos mar peldaul nem elfogadott nalunk.

2014. júl. 23. 01:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy elfogadott-e... Szerintem honosítani kell, meg az Oktatási Hivatal dönti el, hogy elfogadja-e és hogy milyen feltételek mellett.
2014. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!