Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fiatalok, ti mit tennétek a...

Fiatalok, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy idén töltöm a 21.életévem. Ugye innentől kezdve csak esti tagozatos OKJ-s képzésben tudok részt venni. Ugyanakkor apum nem fogja tovább fizetni a gyerektartást,mivel esti tagozatos képzésre fogok járni. Egyetem,fősulira nem jelentkeztem. A suli mellett el tudnék menni dolgozni,de hova a francba lehet elmenni egy érettségivel dolgozni? keressek valami protekciót valamelyik ismerősnél? vagy hagyjam az egész estis OKJ-s dolgot,és menjek ki külföldre? teljesen tanácstalan vagyok.. :/
2014. júl. 22. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
munkaközvetítő menj el, ott szoktak adni néha munkákat, és külföldön mit csinálnál ugyan úgy szakma nélkül, gondolom ugyan azt mint itt csak közbe tanulsz
2014. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előzőnél a pont: munkaközvetítővel könnyen talász valamit, ez biztos. De ha gugliba beírod, hogy "érettségi állás", akkor is találhatsz valamit. Ne add fel! ;-)
2014. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben OKJ-t ott hagyod nem leszel diák-- munkaügyi hivatalba mehetsz, munkanélkülinek. 3 hónap segély aztán viszlát. Ha OKJ-s tanuló vagy, diák vagy, mellette diákmunkát tudsz vállalni diákmeló közvetítőnél (nem aranybánya..de jobb mint első). Külföldön ezerszer könnyebben találsz bármilyen munkát egy érettségivel, mint itthon, viszont ha véletlen mész akkor nyelvtudás szükséges, sőt az sem árt, ha később az adott helyen pl elvégzel egyetemet fősulit ilyesmit (megbízható ismerős/rokon nélkül egyedül külföldön nehéz)
2014. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tanulsz tovább egyetemen vagy fősulin, akkor mindenképp kell egy szakma.

Ne hagyd abba a tanulást, de mellette vállalj el bármilyen munkát, legyen az árufeltöltői.

Külföldre akkor érdemes menni, ha van nyelvtudásod, szakmád, mert anélkül ott is csak egyszerűbb, nem annyira jól fizető munkákat fogsz kapni. Persze egy ideig el lehet vele lenni, de hosszabb távon kell valami szakma és azt külföldön munka és nagy lakhatási költségek mellett nehezebb lesz összehozni.

2014. júl. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ugye innentől kezdve csak esti tagozatos OKJ-s képzésben tudok részt venni."


Tudtommal 23 éves korodig nappalin is részt tudsz venni államilag támogatottként, ha nincs már OKJ-d

2014. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tud részt venni...


"azok, akik 2013-ban töltik be a 21. életévüket, iskolarendszerű - nappali - képzési formában már nem kezdhetik el ingyenesen az első OKJ-s szakképzésüket - tájékoztatta az eduline-t a Nemzeti Munkaügyi Hivatal Szak- és Felnőttképzési Igazgatósága"

2014. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem amúgy, hogy miért nem jelentkeztél legalább egy FSZ képzésre a felsőoktatásba. Amellett tudtál volna diákként dolgozni, szoc.támot igényelni, esetleg tanulmányi ösztöndíjat kapni...

Külföldöt csak abban az esetben ajánlanám, ha van hozzá jó nyelvtudásod és pénzed arra, hogy elindulj. Bár szakma nélkül nem igazán fogsz normális állást találni... Ha lány vagy, talán az au-pair jó lenne, de szerintem az is lutri, ki tudja, hogy ki fogsz e valami normális családot :/

2014. júl. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!