Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova tovább? Mit javasoltok...

Hova tovább? Mit javasoltok mit kezdjek magammal? Merre tovább?

Figyelt kérdés
Jelenleg Gimibe járok eddig van egy német középfokú nyelvvizsgám és érettségire emellé jön még egy olasz és egy angol felsőfokú,azon gondolkozom ,hogy még meg tanulok lengyelül finnül és oroszul meg talán japán vagy kínai sulin keresztül MQt tanulok meg a pszichológia mellet nőttem fel, mégis ilyen turizmus idegenforgalomban gondolkozom fő célként egy saját szállodát nyitnék de ahhoz még kellenének az alapok
2014. júl. 23. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetsz esetleg nyelvtanár. Nekem az a meglátásom, hogy ha egy ritka idegennyelvet elsajátítasz, mint például a japán vagy a kínai , finn még az orosz sem rossz, akkor lehet vele keresni. Tolmácsként vagy esetleg fordítóként is el tudnál helyezkedni.
2014. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először inkább a németet hozd fel felsőfokra. Viszont jó lenne ha ezekhez külföldi tapasztalat is kapcsolódna. Egy dolog, hogy az ember letesz egy vizsgát és egy másik hogy az adott országban folyékonyan kommunikálni is tud + országismeret. Ezt tapasztalatból mondom, én felsőfokon beszélek angolul és németül és mindkét nyelvterületen éltem, illetve már egy ideje Németországban lakom. Spanyolul és oroszul tanultam még egy rövidebb ideig. Nyilván nagyon szeretném ezeket is elmélyíteni, de a másik kettőt is frissen kell tartani meg mindig van még valami új amit meg kell tanulni. A felsőfok után is van még két fokozat.. Az én célom az, hogy közel anyanyelvi szinten beszéljek. Ez a sok nyelv egyszerre amit leírtál nem fog menni, max, belekóstolás szinten, de az igazi nyelvtudás időigényes.
2014. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Német középfok jó, meg az angol felsőfok is. Én is így vagyok. Ezek mellett tényleg csak 1 nyelvet tanulj meg. Én olaszul tanulok, a szláv nyelvekhez nincs érzékem, nem szeretem őket...


Ha érdekel a pszichológia, azt is tanulhatsz. Meg turizmust is, bár a szálloda nyitáshoz nemcsak tudás kell, de pénz is.


De mi a manó az az MQ? O.o

2014. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!