Mihez kezdjek az alábbi kritériumokkal?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva 21 éves leszek és a jelenlegi végzettségem 8 általános, és 1 középsulis osztály. Eddig grafikai és webprogramozói munkákból éltem (ezt kb. 13-14 éves koromtól kezdve tanultam magamtól) néha egész jól, néha pedig alig jöttem ki a fizumból. Nem valami stabil jövedelem, amellett, hogy még meg is utáltam. Így arra jutottam megpróbálkozok valami sulival/képzéssel, csak nem igazán tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak!?

PL.:

- Esti sulik ingyenesek-e az én korosztályomban?

- Van-e érettségi és szakma egyszerre esti sulin?

- Van-e olyan rövidített nappali suli ahol tehetek érettségit?

- Van-e értelme érettségit tennem/számít-e az valamit külföldön?

- Egyáltalán érettséginek önmagában mi előnye van?

- Ha nincs érettségi és szakma egyszerre egy suliban akkor ha megvan az érettségim utána csak OKJ képzésen csinálhatok szakmát? (mivel olvastam, hogy néhány OKJ képzéshez követelmény az érettségi)

- OKJ képzés ennyi idősen is ingyenes?

- OKJ képzésből szerzett szakma ér valamit külföldön?

- Úgy tudom az esti sulik többségében 2 évesek és követelmény a 9-10 osztály de létezik 3 éves esti suli is ahol az 1. évben 9-10 osztályt kell megcsinálni fél évkor vizsgázni kell 9. tananyagból, viszont nekem a 9. már megvan ilyenkor mi van? Fél évig még nem kell bejárjak?


Ti mit javasoltok??



2014. aug. 2. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

"- Esti sulik ingyenesek-e az én korosztályomban?"-van olyan ami igen (ne alapítványi suliba járjál ott fizetni kell)

'- Van-e érettségi és szakma egyszerre esti sulin?"-nincs

"- Van-e olyan rövidített nappali suli ahol tehetek érettségit?"-nem mehetsz nappalira már, csak esti jöhet szóba, de estin van rövidített képzés, láttam már ilyen sulit ahol 1 félév alatt egy éve lehet elvégezni.

"- Van-e értelme érettségit tennem/számít-e az valamit külföldön?"-van, nem azért mert külföldön számít hanem mert sokkal jobb kvalifikáltabb szakmát tudsz érettségivel kitanulni

"- Egyáltalán érettséginek önmagában mi előnye van?"- Előbb írtam kvalifikáltabb szakmát lehet vele tanulni, ha valahol kérdezik nem általános iskola a legmagasabb végzettséged (szakma végzettségi szintet nem ad!!)

"- Ha nincs érettségi és szakma egyszerre egy suliban akkor ha megvan az érettségim utána csak OKJ képzésen csinálhatok szakmát? (mivel olvastam, hogy néhány OKJ képzéshez követelmény az érettségi)"- Minden szakma OKJ képzés..az OKJ csak annyit tesz hogy Országos Képzési Jegyzék..bármi amit tanulhatsz szakma az itt benne kell hogy legyen a képzési jegyzékben

"- OKJ képzés ennyi idősen is ingyenes?"- estin iskolarendszerben ingyenes

"OKJ képzésből szerzett szakma ér valamit külföldön?"- attól függ mi a szakképzettséged természetesen

"- Úgy tudom az esti sulik többségében 2 évesek és követelmény a 9-10 osztály de létezik 3 éves esti suli is ahol az 1. évben 9-10 osztályt kell megcsinálni fél évkor vizsgázni kell 9. tananyagból, viszont nekem a 9. már megvan ilyenkor mi van? Fél évig még nem kell bejárjak?" -

rosszul tudod..van olyan esti suli ahol 8-tól lehet kezdeni..te természetesen egy évfolyammal fentebb kezdhetsz


Ti mit javasoltok??-először érettségizz le..utána szakma, közben nyelvek..ha külföld angol és német pofi legyen..

2014. aug. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. aug. 3. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!