Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Corvinuson melyik szakra...

A Corvinuson melyik szakra menjek?

Figyelt kérdés
A gazdasággal akarok majd foglalkozni, konkrétan bróker/elemző szeretnék lenni. Hallottam ,hogy akkor nekem nem is a Corvinus Közgazdaszágtanára kellene mennem ,hanem a Pénzügymatika-Gazdaságtanra (Nem ez a pontos neve,ha jól tudom,csak hasonló). Nagyon örülnék ,ha valaki felvilágosítani etéren. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 11. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elemző szeretnél lenni, akkor a gazdaságelemző szakot ajánlom. No meg azt, hogy kössed fel a gatyádat, mert sok helyen ezt a szakot gazdaságelemző-matematikusnak hívják, és nem véletlen van benen a "matematikus" szó.
2014. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Konkrétan mit tanulnak ott?
2014. aug. 11. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:

pont most változtatták meg a szak nevét gazdaságelemzőről Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzésre, több üzleti tantárgy van benne(pl. régen számvitel nem volt) + lett Pénzügymatematika szakirány ami szerintem passzolna a te elképzeléseidhez

hogy mit tanulnak azt az operatív tantervbe meg tudod nézni

[link]


az excell dokumentumba bármelyik tantárgyra rányomsz megjelenik a tantárgy honlapja ahol rövid leírást kapsz róla

Hozzáteszem, hogy ha akarsz mesterképzésre menni, akkor a pénzügy msc.-n van befektetéselemző szakirány, ahol ilyesmiket nagyon tanulnak, meg az ilyen tőzsdés cégek, alapkezelők, bankok még szeretik ha van egy CFA, CEFA, CIIA vagy hasonló vizsgád.

2014. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja bocs, ennek a tanterve pont nem ilyen linkelős, viszont a pénzügy msc-é igen :)


[link]

2014. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!