Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mekkora IQ kell...

Szerintetek mekkora IQ kell (mekkor elég) az orvosi egyetem elvégzéséhez?

Figyelt kérdés
Esetleg ha valakinek volt mérve pszichológu vagy mensa által az IQ-ja és orvosira jár/járt akkor leírhatná erről a vélemyényét...

2014. aug. 12. 00:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

Középiskolai tanárom szerint az iq csak azt mutatja meg, hogy valaki mennyire ért a matematikához, de az eq sokkal fontosabb.


Márpedig ha kikerülsz az egyetemről akkor emberekkel és nem számokkal kell foglalkoznod.

2014. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés:) Netes Mensás IQ-tesztet töltöttem csak ki eddig, a régebbi verzión és az új (adaptív) verzión is 120-as értéket kaptam. Bár amikor először töltöttem ki az adaptív verziót, akkor még 130 feletti volt:D Vagy hülyülök, vagy fáradt vagyok:)


Amúgy szerintem az orvosihoz minimum egy átlagos IQ kell, de inkább magasabb. Bár néha meglepődöm azon, hogy milyen "okos" emberek vannak az évfolyamon:D

2014. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, ha van még esetleg valakinek valami vélemyéne arra kíváncsi vagyok...
2014. aug. 17. 10:23
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pszichiátria gyakorlaton szó volt erről, ott a gyakvezünk azt mondta, hogy akár 80-as IQ-val (80-90 az alacsony átlag vagy tompa kategória) is el lehet végezni az orvosit. Bár az illetőnek lesznek tanulási gondjai, de el tudja végezni.

egy orvostanhallgató

2014. okt. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%
Az angol egyetemeken végeztek felmérést, és átlagosan 120-125 közötti IQ eredmény jött ki, szóval átlagos szorgalmi képességgel, átlagos motivációval kb. 120-as IQ kell az orvosi elvégzéséhez, de ha valaki szorgalmasabb, motiváltabb, akkor azzal simán kompenzálhatja az alacsonyabb IQ-ját, így ha 100 alatti IQ-val nem is de egy 105-110-es IQ-val még simán elvégezheti még angliában is. Nálunk szerintem könnyebb elvégezni egy orvosit, szóval olyan 95-ös IQ a minimum ami kell. (persze lehet egy-két kivétel, de azoktól eltekintek)
2014. dec. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
80-nal nem, lehet régebben amikor a nehezebb tárgyak még nem voltak el lehetett, olyan 100 körüli inkább. Meg stressztűrés és tanulási hatékonyság is számít.
ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!