Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján válasszak egyetemet?

Mi alapján válasszak egyetemet?

Figyelt kérdés

Most megyek 12. osztályba és kezdek készülni az érettségire. Az a baj, hogy még mindig nem tudom, hogy mit és hol szeretnék tovább tanulni. Kissé kétségbe vagyok esve, mivel a barátaim nagy része már tudja mihez akar kezdeni. Mi alapján dönthetnék okosan és mivel kezdjem a keresést?

17/lányok



2014. aug. 25. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődik, hogy kitalálod, legalább nagyjából mit dolgoznál később, milyen területen. Ha erről nincs sok fogalmad, felesleges erőltetni az egyetemre való jelentkezést. Ha az megvan, először is tudni kell ,hogy szükséged van-e arra, hogy egyetemre menj: értelemszerű, hogy ha fodrász vagy tűzoltó lennél, az egyetem felesleges időpocsékolás, míg ha állatorvos vagy tanár, akkor szükséges lesz elvégezned. Ha szükségesnek tűnik az egyetem, számba veszed azt, hol van olyan szak, ami kell neked, melyik egyetemnek van olyan szakiránya, mely érdekelne, melyik elismertebb (ezzel óvatosan, mert megtévesztő rangsorokkal van tele az internet), és nem utolsó sorban azt, mi van közel. Ha ez megvan, akkor van értelme felvételizni.
2014. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szuper választ adott az előttem válaszoló. Még annyit tennék hozzá, hogy nem kell pánikba esni akkor sem, ha te még nem tudod, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Én 19 évesen sem tudtam, illetve nem voltam eléggé motivált ezért 1 év után ott hagytam a főiskolát és évekig dolgoztam. Közben rájöttem, hogy mégis csak komolyan érdekel amit elsőre választottam, ezért idén újrajelentkeztem az egyetemre. Csak közben eltelt 5 év :)
2014. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!