Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen típusú szakmát szerezze...

Milyen típusú szakmát szerezzek meg?

Figyelt kérdés

Történelmet hallgatok, nagyon szeretem és el sem tudnék képzelni mást magamnak. De az az élet filozófiám, hogy bármi megeshet, szóval szeretnék egy B tervet is, hogy ha esetleg nem tudnék azonnal munkát találni, azért tudjam magamat valahogy támogatni. Szeretnék még egy szakmát is szerezni, viszont ahogy nézegettem a Magyarországon lévő szakokat, kissé elveszettnek érzem magamat. Szeretnék segítséget, tanácsot kérni, hogy mi alapján döntsek, mit ajánlanátok.


A rossz májú megjegyzésekre a legkevésbé sincs szükségem. Akinek baja van, az tegye túl magát és menjen máshová trollkodni!



2014. aug. 27. 16:11
 1/2 anonim válasza:

Nem akarok közhelyeket puffogtatni, de nézd meg, hogy milyen területek érdekelnek a történelmen kívül. Ne azt nézd, hogy minek van szakmája, hanem írd le egy papírra, hogy „sárkányeregetés, biliárd, sörtörténelem” meg minden ilyesmit, ami érdekel téged.


Utána nézd meg, hogy a listádhoz milyen szakmákat tudsz párosítani (mi az, ami kb. azzal foglalkozik vagy legalább érinti).


És utána azt is nézd meg, hogy ezen szakmák közül melyeket szeretnéd tényleg megtnaulni, melyeknek van nagy piaca, melyikkel mennyi pénzt tudsz keresni. De tényleg az érdeklődésedből indulj ki, mert rettenetesen nyomorúságos életet lehet élni, ha bár sok pénzt keresel, de utálod, amit csinálsz.


Mindenesetre én mondhatok neked itt szakmákat, de nem ismerlek és nem tudom, hogy mi érdekel :)


Talán az idegenvezetést ajánlanám, tele van Bp. turistákkal, és azért az erősen kapcsolódik a történelemhez is. Pl: [link]


(Ezen az oldalon érdemes körülnézned, erről a suliról csak jót hallottam. Ha más nem, szakmaötleteket mindenképp találsz, mert a leírások bemutatják, hogy melyik mit csinál.)

2014. szept. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mivel csak B tervről van szó, szerintem azt nézd, hogy ha rosszul alakulnak a dolgok, mivel tudsz könnyen és gyorsan elhelyezkedni. Én ilyennek gondolom az egészségügyis képzéseket, mint az ápoló, a csecsemő- és gyermekápoló. Ha az egészségügy nagyon távol áll tőled, próbálkozhatsz esetleg pénzügyis képzéssel, az a mai világban nagyon keresett vagy valamilyen informatikával kapcsolatos dologgal. Ezekkel azért szerintem el lehet helyezkedni, ha minden kötél szakad.
2014. szept. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!