Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy villamosmérnök?

Gépészmérnök vagy villamosmérnök?

Figyelt kérdés
szempontok: melyikhez kell több matek,elhelyezkedés,fizetés,melyikhez kell többet tanulni...?

2014. szept. 4. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindegyik kb egyenlő arányban van. Az alapján dönts, hogy az elektronika vagy a mechanika érdekel.
2014. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
érdekel mind a kettő
2014. szept. 5. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor menj mechatronikára.
2014. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
miért ott könnyebb elhelyezkedni?
2014. szept. 5. 18:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindegyikkel könnyű elhelyezkedni, ha jó vagy benne.
2014. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi alapján választottad ezt a kettőt? Az infó pl sokkal közelebb van a villanyhoz, mint a gépész, akkor az miért nincs benne a listában.

Tudom nem egyszerű választani, mert nincs nagy rálátása az embernek az egyetem előtt. Én úgy látom h villannyal és infóval van a legtöbb lehetőség főleg h a kettő között van is átjárás. De ugye én alapból nem nagyon néztem gépész állásokat. Szerintem mechara akkor érdemes menni h tényleg oda akarsz. Kevés a mechas állás, ezért sem képeznek sokat belőlük. Persze megvan az az előnye h elmehetsz gépész vagy villanyos állásra is, de azért nem ugyan az mintha egy teljes villanyt és gépészt lenyomnal. Szóval ha el tudod dönteni akkor inkább menny arra a szakra amit szeretnél. Nézd meg a szakiranyokat, vannak tájékoztatók a karok weboldalan. Azok alapján egy kicsit több rálátásod lesz a témára.

2014. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

A gépek és a mechanika jobban érdekel szóval szerintem a gépészmérnök lesz.amúgy külföldön is szeretnék majd dolgozni ezért is kérdeztem az elhelyezkedést.

2014. szept. 5. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Villamossal könnyű elhelyezkedni, illetve néhány szakiránnyal gépészen is.


Viszont nekem nem egy ismerősöm ragadt be a szakirányán és nem talált munkát még azóta sem gépészen. Ezért mosolygom meg azokat, akik rálátás nélkül írják, hogy gépésszel milyen könnyű munkát találni. :) De csak mert ez folyik a csapból is.


Kérdésre válaszolva: egyértelműen villamosmérnökit javaslom, de ha érdekel a gépészmérnöki, akkor próbálj gépgyártás vagy géptervezés szakirány felé kacsingatni.

2014. szept. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!