Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt óraszámú oktatást...

Emelt óraszámú oktatást megéri? (magyar, irodalom, történelem)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most állok a továbbtanulás előtt és azt már eldöntöttem , hogy gimnáziumba megyek, viszont van egy olyan lehetőség , hogy emelt óraszámban tanuljam a magyart, és a történelmet. Hozzá teszem a kedvenc tantárgyam a magyar,töri és mindegyikből kiváló vagyok és nagyon érdekel is, és gimi után szeretnék vele foglalkozni. Szerintetek megéri, vagy nem emelt óraszámba tanulni?

2014. szept. 5. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Őszintén szólva a mi sulinkban is van ilyen "humán" tagozat, de a legtöbbeknél az a vége, hogy 2 év után leadják legalább az egyiket a magyar és történelem emelt óraszámból.


Személyszerint én azt ajánlanám neked, hogy csak ezért ne menj ilyen osztályba. A normális gimnáziumokban lesz lehetőséged fakultációkat felvenni 11-ben, és addig legalább még azt is kitalálod, hogy tényleg érdekelnek e ezek a dolgok.


Ha van lehetőség a városodban, akkor mindenképp azt ajánlom, hogy nyelvi tagozatra menj. Ha eddig angolt tanultál, akkor esetleg választhatsz egy másikat fő nyelvnek. Ha én most választhatnék biztos, hogy franciára mennék, mert 4 év alatt emelt óraszámban egy nagyon jó szintre el tud jutni az ember, és az angolt könnyebb magadban tanulni.

2014. szept. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! Nagyon nehéz döntés.:(

Sajnos a városomban nincs ilyen lehetőség, de majd még keresgélek :)

2014. szept. 8. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ez érdekel, akkor tanuld. Mi az ellenérv? Mindenki arra a tagozatra megy, ami érdekli, csak a magyar ritka. Viszont kérdés, hogy összesen hány órátok lenne egy héten, mert tagozat nélkül is 35 van. És tájékozódj arról a konkrét gimnáziumról, akár itt is, hátha valaki ismeri. Menj el a nyílt napjukra is, tehát akkor jelentkezz oda, ha színvonalas az oktatás.
2014. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!